Zamknij

Artus Movie: Miś. Wykład o filmie

Artus Movie: Miś. Wykład o filmie
  • czwartek  maja, 18:30
  • 4.05.2021
  • online https://www.youtube.com/channel/UC-D3rGmk0xaNYPRci2UqBbw
Artus Movie to cykl zaproponowany przez Dwór Artusa, w którym będziemy starali się dokładnie analizować jeden kultowy film. Opowiemy nie tylko o historii jego powstania, ale także o zawartej w nim wymowie i symbolice. Jak zawsze też postaramy się na artusowym Facebooku i YouTubie odpowiedzieć na pytania publiczności.

Na pierwszy ogień wybraliśmy kultową komedię Stanisława Barei – Miś. Tytuł ten pojawił się nie bez przyczyny. Dokładnie 40 lat temu, właśnie 4 maja film miał swoją premierę i pewnie nikt wtedy nie spodziewał się, iż ta produkcja urośnie do rangi symbolu, że będzie odpowiadać żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. Że będzie to miś na skalę naszych możliwości.

Podczas filmoznawczego wykładu postaramy się nie tylko opowiedzieć szereg ciekawostek i nieznanych faktów dotyczących filmu i jego produkcji, ale także wnikliwie wejść w samo dzieło filmowe, odczytując poszczególne sceny. Nie zabraknie także obfitego materiału porównawczego i szeregu mniej znanych zdjęć, by skrupulatnie zanalizować dzieło, interpretując jego poszczególne sceny.

Wykład poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski.

maj 2021


4.05 wtorek 23.09 czwartek
Martin Krystynek. Zmysłowe piękno

Martin Krystynek. Zmysłowe piękno

4 maja 2021  - 23 września 2021

Czytaj więcej
9.05 niedziela
Kabaret Moralnego Niepokoju
10.05 poniedziałek
Krzysztof Zalewski - Zabawa Tour
11.05 wtorek
Skrzynka inspiracji