Wielki sukces polskiej reprezentacji mężczyzn w czwórce podwójnej. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wywalczyli brązowy medal! Dla nas to podwójna radość. Wśród medalistów zawodnik z Torunia.
W sobotę, w pierwszym dniu rywalizacji swoją walkę o medale rozpoczęła czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański. Nasza drużyna zakwalifikowała się do finału!
Uniwersytet Mikołaj Kopernika w Toruniu może pochwalić się wioślarskim sukcesami swoich podopiecznych. Na Mistrzostwach Europy pokazali mistrzowską formę. Będzie więcej toruńskich akcentów na Olimpiadzie?
Katarzyna Zillmann podzieliła się wrażeniami z dramatycznej sytuacji, która miała miejsce kilka lat temu na Wiśle. Mistrzyni olimpijska z Torunia opowiedziała o tym jak była świadkiem próby samobójczej.
Polska czwórka podwójna mężczyzn, z naszym toruńskim wioślarzem, zawodnikiem AZS UMK Mirosławem Ziętarskim w składzie, odniosła niezwykły sukces na mistrzostwach świata w Belgradzie.
Duże problemy zdrowotne medalistki olimpijskiej z Torunia. Katarzyna Zillmann jest już co prawda po operacji, ale wciąż nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle, wróci do sportu.
Za nami 88. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski. W tym roku bezkonkurencyjna była tenisistka Iga Świątek. Drugie miejsce zajął żużlowiec Bartosz Zmarzlik, a trzecie piłkarz Robert Lewandowski. W czołowej dziesiątce był też toruński akcent - wioślarz Mirosław Ziętarski.
Jeden sportowiec z Torunia ma szansę na tytuł najlepszego sportowca w całym kraju. Chodzi o wioślarza Mirosława Zientarskiego, który jest nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Głosować może każdy z nas.
Przeżyjmy jeszcze raz sportowe emocje! Jeszcze nie zgasła ekscytacja wioślarskimi zmaganiami Run&Row, rozegranymi pod koniec września, a już na miłośników i pasjonatów wioślarstwa czeka kolejna niespodzianka. O co chodzi?
Polska osada z Mirosławem Ziętarskim w składzie nie miała sobie równych w kolejnych w tym sezonie zmaganiach z cyklu Pucharu Świata w Szwajcarii. Reprezentanci naszego kraju w czwórce podwójnej pokonali w finale o ponad dwie sekundy Włochów i Rumunów, którzy uzupełnili miejsca na podium.
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18