Zamknij
,
Bezpłatne badania, eksperckie porady i atrakcje dla dzieci – wszystko to czeka na mieszkańców Torunia już w piątek. Sprawdź, co przygotowano!
1
,
Mieszkańców Torunia zaintrygowała dziś obecność ekipy filmowej na starówce. Co nagrywają filmowcy na ciasnej? Jak się okazało to sceny do serialu, który wszyscy znają!
,
Jak ciekawie wykorzystać ten dzień? Jeśli szukacie pomysłów, to przedstawiamy listę atrakcji w Toruniu na niedzielę 13 lipca.
,
W piątek (11 lipca) toruńskie środowiska konserwatywne zorganizowały Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Uczestnicy przeszli ulicami miasta, niosąc transparenty i głośno przypominając o zbrodni na Wołyniu.
,
Już tradycyjnie przedstawiamy listę atrakcji i wydarzeń na weekend. Co się dzieje w sobotę (12 lipca) w Toruniu? Sprawdź i znajdź cos dla siebie!
3
,
11 lipca po raz pierwszy obchodzony jest ustanowiony przez Sejm Dzień Pamięci o Polakach – ofiarach ludobójstwa na Kresach. To rocznica tragicznej „krwawej niedzieli” z 1943 roku.
,
Festyn z okazji Święta Policji przyciągnął tłumy na Bulwar Filadelfijski. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji – od pokazów ratownictwa wodnego, przez symulator dachowania, aż po spotkania z policyjnymi psami i robotem GRYF.
,
60 ochotników wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej podczas uroczystości zorganizowanej 5 lipca na placu apelowym CSAiU w Toruniu. To część programu „Wakacje z wojskiem 2” w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
,
Baseny letnie na Bydgoskim Przedmieściu zamieniły się w strefę wakacyjnej zabawy. Były konkursy pływackie, taniec w hawajskim klimacie, nurkowanie z akwalungiem i letnie hity serwowane przez DJ-ów Radia Gra. W sobotę (5 lipca) torunianie bawili się na imprezie „Toruń Summer Time” zorganizowanej przez miasto, MOSiR i GoSport.
,
Po 23 latach przerwy Rynek Staromiejski w Toruniu znów stał się miejscem wojskowej promocji oficerskiej. Uroczystość odbyła się 5 lipca z pełnym ceremoniałem, w obecności Orkiestry Wojskowej i zaproszonych gości.
,
Mam to! Jest sobota, czyli dzień tygodnia którzy wszyscy kochają najbardziej. Tradycyjne przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych wydarzeń, które odbywają się sobotę (5 lipca) w Toruniu. Od relaksu, po kluby - tym w ten weekend kusi Toruń.
,
Nie premiera, a wyprzedaż teatralnych kostiumów przyciągnęła tłumy pod Teatr im. Wilama Horzycy. Ubrania z przeszłością znikały z wieszaków błyskawicznie. Zainteresowanie było ogromne, ale nie ma się co dziwić, to niepowtarzalna okazja, by zabrać do swojego domu trochę teatralnej magii. 
,
To będzie pełna wrażeń niedziela. Od spacerów i sportu po koncerty i spektakle – w Toruniu nie zabraknie atrakcji dla każdego.
,
Toruń szykuje się na wyjątkową sobotę. Od porannej wędrówki aż po nocne zwiedzanie skansenu
,
MZK w Toruniu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie w ramach Dni Torunia. Na Bulwarze Filadelfijskim pojawi się... autobus pełen dobrej energii!

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18