Toruńskie wiosła znów na PODIUM! Torunianin z medalem

16:00, 11.09.2023 W.P
Skomentuj Fot: PZTW Fot: PZTW

Polska czwórka podwójna mężczyzn, z naszym toruńskim wioślarzem, zawodnikiem AZS UMK Mirosławem Ziętarskim w składzie, odniosła niezwykły sukces na mistrzostwach świata w Belgradzie.

To było emocjonujące starcie, które zapewniło nie tylko emocje, ale także przyniosło Polsce brązowy medal.

Wyścig rozpoczął się w napięciu, a polscy zawodnicy trzymali się blisko czołówki. Już w połowie dystansu zarysowała się przewaga reprezentantów Holandii, jednak nasi wioślarze nie zamierzali łatwo odpuszczać.

Czaja, Barański, Ziętarski i Biskup walczyli z determinacją i płynęli na drugim miejscu, dając nadzieję na podium. W miarę zbliżania się do mety wydawało się, że o trzecie miejsce będą rywalizować Włosi z Brytyjczykami. Jednak reprezentanci Italii przyspieszyli jeszcze na ostatnich metrach, a emocje osiągnęły zenit.

Ostatecznie, Holandia zdobyła złoto z czasem 05:52.33, zapewniając sobie tytuł mistrza świata. Włosi zajęli drugie miejsce, kończąc wyścig w czasie 05:54.58. Ale to nasi wioślarze, Czaja, Barański, Ziętarski i Biskup, zaskoczyli wszystkich i wywalczyli brązowy medal z czasem 05:55.02.

To niezwykle wyrównany wyścig, który dostarczył wielu emocji i pokazał, że polscy wioślarze są w świetnej formie. To także ogromne osiągnięcie, które zapewnia Polsce kwalifikację olimpijską i stanowi znakomitą zapowiedź sukcesów w przyszłości.

Serdecznie gratulujemy i życzymy im kolejnych wielkich osiągnięć na międzynarodowej scenie wioślarskiej!