Zamknij
REKLAMA
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
00:00, 31.01.2023
Prawo pracy jest dziedziną prawa, która reguluje kontrakty między pracodawcami a pracownikami. W jego ramach zawarto zasady dotyczące warunków zatrudnienia, wynagrodzenia, godzin pracy, urlopów, zwolnień z pracy, zachowania w pracy, zabezpieczenia społecznego, odpowiedzialności pracodawcy i pracownika, praw pracowniczych i wielu innych kwestii.
00:00, 28.01.2023
Prowadzisz swój biznes? Czy wiesz, że usługi detektywistyczne dla biznesu bywają nieocenioną pomocą na bardzo wielu płaszczyznach? Zobacz, do czego może przydać Ci się detektyw, jeśli prowadzisz własne przedsiębiorstwo.
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:32, 27.01.2023
Szyba przednia często ulega uszkodzeniu – np. na skutek pęknięcia, zarysowania, zmatowienia. Jej trwałość i poprawny stan jest wyjątkowo istotny. Czołowa szyba ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Każdy właściciel auta powinien nieustannie kontrolować stan tej szyby. Nie powinien bagatelizować żadnych „pajączków” czy małych pęknięć – nawet one kwalifikują się do naprawy lub wymiany szyby przedniej. Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń szyby czołowej? 
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
13:52, 26.01.2023
Przy tak wielu ludziach, którzy próbują zarabiać na swoich blogach, ważne jest, aby zwracać uwagę na sposób zarabiania i inwestowania pieniędzy. Przemyślane zarabianie polega na podejmowaniu mądrych decyzji finansowych, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Obejmuje ograniczanie wydatków, dokonywanie mądrych inwestycji i zarządzanie finansami w sposób, który pomoże ci budować bogactwo w miarę upływu czasu.
13:40, 26.01.2023
Znalezienie idealnej zabawki dla dziecka może być trudnym zadaniem. Ważne jest, aby znaleźć coś, co nie tylko przynosi radość i rozrywkę, ale także coś, co zachęca do rozwoju i nauki. Niezależnie od tego, czy są to urodziny, chrzciny, czy inna specjalna okazja, mamy idealne zabawki dla dzieci w każdym wieku.
12:35, 26.01.2023
System rezerwacji online to platforma internetowa, na której ludzie mogą zarezerwować restaurację i dokonać rezerwacji. Jest to wygodne dla klientów, ponieważ mogą zaplanować posiłki z wyprzedzeniem, zaoszczędzić czas i cieszyć się doświadczeniem.