Wiadomości

Zamknij

Remont na Sobieskiego zdaje się nie mieć końca. Kolejny etap dopiero się zaczyna

Redakcja Dzień Dobry Toruń 06:00, 22.04.2026 Aktualizacja: 12:50, 21.04.2026
1 Remont na Sobieskiego zdaje się nie mieć końca. Kolejny etap dopiero się zaczyna Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos

Mieszkańcy od miesięcy żyją w cieniu rozkopanej ulicy, objazdów i hałasu. Teraz dochodzą kolejne utrudnienia.

Prace w rejonie ul. Sobieskiego zaczynają budzić frustrację mieszkańców. Inwestycja, która początkowo miała ograniczyć się do budowy ścieżki rowerowej, rozrosła się do pełnoskalowego remontu całego odcinka. Efekt? Przedłużające się utrudnienia i kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Kolejny etap i nowe utrudnienia

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o rozpoczęciu następnego etapu prac. Od środy, 22 kwietnia, do końca miesiąca zamknięty zostanie fragment ul. Studziennej – przy skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego.

To oznacza kolejne komplikacje dla kierowców poruszających się po tej części miasta.

Fot: MZD

Objazdy i zmiany w ruchu

Na czas robót wyznaczono objazd, który poprowadzony zostanie ul. Sobieskiego w kierunku ul. Prądzyńskiego. Kierowcy muszą liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu i większym natężeniem ruchu.

Miasto apeluje o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz o nieparkowanie pojazdów wzdłuż ul. Sobieskiego w trakcie trwania prac.

Fot: MZD

Zakres prac jest szeroki

Roboty obejmą nie tylko frezowanie nawierzchni, ale także budowę kanalizacji deszczowej i nowego oświetlenia drogowego. W kolejnych etapach powstaną nowe chodniki, zjazdy oraz zupełnie nowa nawierzchnia jezdni.

To właśnie rozszerzony zakres inwestycji sprawił, że prace trwają znacznie dłużej, niż pierwotnie zakładano. Warto pamiętać, że po zakończeniu prac kierowcy i piesi zyskają nową, bezpieczniejszą i bardziej komfortową infrastrukturę, która przez długi czas nie będzie wymagała kolejnych remontów.

(Redakcja Dzień Dobry Toruń)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Xyz Xyz

0 0

Mnie nie przeszkadza hałas , remont niech robią powoli a dobrze i mnie cieszy że robią przynajmniej wojsko mi nie hałasuje pod oknami i ich cwaniakowanie że oni mogą wszystko, pozdrawiam panów pracowników jesteście wporzadku :)

07:09, 22.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%