Zamknij

Grupa Operowa Sonori Ensemble | „Opera in Love” | Koncert

Grupa Operowa Sonori Ensemble | „Opera in Love” | Koncert
  • piątek 30 września, 18:00
  • 23.09.2022
  • Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6 (Sala Wielka)
  • 70zł
Koncert przełożony z dnia 26 maja 2022 roku | Wydarzenie organizowane przez zewnętrznego Organizatora | Nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Dworu Artusa | Bilety w sprzedaży za pośrednictwem portalu kupbilecik.pl | Po koncercie możliwość zakupy płyty „Muzyka z czterech stron świata”

Opera in LOVE to jedyny w swoim rodzaju wieczór koncertowy, który zabierze Państwa w magiczną krainę miłosnych arii i ansambli operowych oraz operetkowych. W programie przede wszystkim liczne romanse, duety i sceny miłosne, brawurowe i efektowne popisy wokalne okraszone subtelnym żartem. Wszystko wyważone i zaprezentowane z klasą i pozytywnym humorem. W ten przyjemny i prosty sposób poznają Państwo najlepsze i ponadczasowe przeboje z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m.in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Wagnera, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych.

Na dokładkę – w koncertowym menu – przeboje musicalowe i tradycyjne melodie ludowe z różnych stron świata, które rozruszają nawet najpoważniejszych melomanów! Podczas koncertów Grupy Sonori Ensemble nogi same rwą się do tańca, a dłonie wyrywają się, by akompaniować artystom – laureatom międzynarodowych konkursów muzycznych w kraju i za granicą, wirtuozom fortepianu, obdarzonym nietuzinkowymi głosami solistom z Wrocławia i Pragi, którzy wspólnie występują na scenie już od 10 lat, bawiąc się przy tym muzyką oraz zarażając publiczność swoją charyzmą i werwą.

Opera in LOVE to koncert, gdzie usłyszą Państwo między innymi: sentymentalne O mio babbino caro Pucciniego, wszystkim doskonale znany duet z Là ci darem la mano w tłumaczeniu – Tam podamy sobie ręce z opery Don Giovanni, Pieśń Torreadora czy Habanerę – najsłynniejsze miłosne arie z opery Carmen Bizeta. Zaskoczymy Państwa także musicalowo – wykonując Tradition ze Skrzypka na dachu czy Magic to do z brawurowego musicalu Pippin wprost z Broadwayu. Ponadto każdy utwór opatrzony jest słowem wstępu, tak by poczuli Państwo w pełni moc przekazu muzycznego i całymi sobą weszli w nasz muzyczny świat.

Wystąpią:

Anna Wilczyńska – sopran

Agnieszka Drożdżewska – sopran

Izabela Strzelecka – mezzosopran

Dawid Dubec – baryton

Ivo Michl – baryton

Aleksandra Orłukowicz /Witold Radek – fortepian

Grupa Sonori Ensemble już od dekady wspólnie tworzy nową jakość koncertów kameralnych, skupiając się na wspólnym brzmieniu i harmonii głosów operowych, stawiając na ansamble i zbiorowe sceny operowe. Zagrali ponad 500 koncertów o zróżnicowanej tematyce, gościli w miejscach koncertowych w Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Można było ich usłyszeć nie tylko w salach koncertowych, ale także w plenerach i innych nietypowych, intrygujących przestrzeniach. Współpracowali z filharmoniami, teatrami, zespołami kameralnymi i zaproszonymi artystami. Wydali także swoją debiutancką płytę Muzyka z czterech stron świata.

Po koncercie możliwość zakupy płyty Muzyka z czterech stron świata.

fot. nocowanie.pl

wrzesień 2022


13.09 wtorek 31.12 sobota
Stanisław Kośmiński – rzeźba i snycerstwo

Stanisław Kośmiński – rzeźba i snycerstwo

13 września 2022  - 31 grudnia 2022

Czytaj więcej
13.09 wtorek 2.10 niedziela
"Tu byłem… z cegłą". Wystawa prac Tomka Kawiaka

"Tu byłem… z cegłą". Wystawa prac Tomka Kawiaka

13 września 2022  - 2 października 2022

Czytaj więcej
28.09 środa 30.09 piątek
Kariera Nikodema Dyzmy

Kariera Nikodema Dyzmy

28 września 2022  - 30 września 2022

Czytaj więcej
30.09 piątek
Nocne spotkania z nauką
30.09 piątek 1.10 sobota
SGP i SGP 2

SGP i SGP 2

30 września 2022  - 1 października 2022

Czytaj więcej
30.09 piątek
O mało co… - spektakl teatralny
30.09 piątek 1.10 sobota
Urodziny klubu NRD

Urodziny klubu NRD

30 września 2022  - 1 października 2022

Czytaj więcej

październik 2022


1.10 sobota
Elana Toruń VS Wda Świecie