Zamknij
REKLAMA

Toruń: tłumaczył dzieciom, dlaczego PiS to najlepsza partia. Jest list do arcybiskupa Gądeckiego

10:09, 10.09.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

Toruń: tłumaczył dzieciom, dlaczego PiS to najlepsza partia. Jest list do arcybiskupa Gądeckiego

W ubiegłym w całym kraju było głośno o programie "Kropelka radości" w TV Trwam. Jego prowadzący ksiądz biskup Antoni Długosz zachwalał rządy PiS. Tłumaczył dzieciom, że PiS to dobra partia, a dzięki rządzącym dzieci "przynoszą" rodzicom 500+ i 300+ na wyprawkę szkolną. Teraz poseł z naszego okręgu - Paweł Szramka w tej sprawie napisał list do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Pismo dotyczy kwestii upolityczniania się kościoła katolickiego w Polsce właśnie na przykładzie księdza biskupa Antoniego Długosza.  

Poseł Szramka piszę, że ksiądz biskup Antoni Długosz to zasłużony hierarcha kościoła i dodaje, że opowiadanie się bezpośrednio przez niego po jednej ze stron trwającego w Polsce sporu politycznego ma prawo budzić wśród mieszkańców naszego kraju mieszane uczucia.

[ZT]21935[/ZT]

Paweł Szramka dodał w piśmie też, że od dłuższego czasu obserwujemy nagonkę na kościół katolicki w Polsce. Dodał, że w tym kontekście bolą wszelkie sytuacje podobne do tej z księdzem biskupem Długoszem, a opowiadanie się duchownych po którejś ze stron nie wzmacnia kościoła a wręcz osłabia go.

- Jako katolicy wspólnie powinniśmy zastanowić się, czy właśnie teraz - bardziej niż kiedykolwiek, kościół powinien zachować daleko posuniętą apolityczność i stać się główną siłą jednoczącą nasz naród - zakończył swój list poseł Paweł Szramka.

[ALERT]1568103093172[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone