Zamknij

Martin Krystynek. Zmysłowe piękno

Martin Krystynek. Zmysłowe piękno
  • środa 4 maja, -
  • 4.05.2021 - 23.09.2021
  • online http://virtualgallery.forphotography.eu/
Na wystawie w wirtualnej Galerii 21 wieku autor przedstawia trzy serie fotografii ukazujących piękno i emocje kobiet. Od wielu lat wykonywane przez niego portrety tworzą opowieści o dziewczęcych i kobiecych marzeniach i emocjach, które zaistniały w trakcie sesji fotograficznych wykonywanych w jego studio.

Za pomocą aparatu prezentuje emocje i wygląd kobiet ukazując je poprzez aranżowane w studio sytuacje, ale również poprzez odkrywanie piękna różnorodnych typów pojawiających się w studiu modeli. Ukrywane czasami szczegóły wyglądu jak na przykład piegi ukazuje w mocno przerysowanej formie przez co nabierają one innego znaczenia i stanowią element piękna, jak również są wyrazistym dopełnieniem nastroju portretowanej kobiety.

Wykorzystuje to zarówno w obrazie czarno-białym jak i w obrazach barwnych, którym nadaje ciepły odcień, który w połączeniu z różnorodnymi twarzami modelek przenosi nas do różnorodnych obszarów kulturowych.

Dodatkowo w swoich fotografiach wykorzystuje ruch, który przedstawia dynamiczne stany kobiet jak również emocje, które im towarzyszą. Na innych fotografiach, zastygłe w bezruchu twarze przedstawione z hiperrealistyczną dokładnością powodują, że jako widzowie jesteśmy zmuszeni do szczegółowego zapoznania się z wyglądem modelki zwracając uwagę na wygląd oczu, rzęs czy skóry.

Napotykane w innych fotografiach wyraziste spojrzenia powodują, że stajemy twarzą w twarz i nie zawsze udaje nam się wytrzymać do końca taką konfrontację z przedstawioną na zdjęciu młodą kobietą.

W drugiej części wystawy nazwanej przez Autora „Zmysłowym pięknem” oglądamy wspaniałe fotografie aktów młodych kobiet. Czerń i biel podkreślą formę i strukturę ciał, a precyzyjne kompozycje i ułożenie modeli z zastygłym ruchem wywołują u odbiorcy emocje.

Akt jest tematem fotografii od jej samego powstania, przez dziesiątki lat tysiące fotografów zafascynowana wyglądem innych ludzi podejmowało temat portretu nagiego człowieka.

Fotografie Martina Krystynka, na których perfekcyjne światło razem z dynamiką ciała przenoszą nas w sferę osobistych doznań i emocji, które za pomocą aparatu fotograficznego zmaterializował i wyraził Autor.

sierpień 2021


4.05 wtorek 23.09 czwartek
Martin Krystynek. Zmysłowe piękno

Martin Krystynek. Zmysłowe piękno

4 maja 2021  - 23 września 2021

Czytaj więcej
5.08 czwartek
DŻEM

DŻEM

5 sierpnia 2021 

Czytaj więcej
6.08 piątek
Koncert. Anna Maria Jopek
7.08 sobota
Mapa Nie Nudy

Mapa Nie Nudy

7 sierpnia 2021 

Czytaj więcej
8.08 niedziela
Rzeźba. Jakub Biewald
9.08 poniedziałek 13.08 piątek
Półkolonie w Artusie z Pokemonami

Półkolonie w Artusie z Pokemonami

9 sierpnia 2021  - 13 sierpnia 2021

Czytaj więcej
10.08 wtorek
Alina Śmietana - Nikogo nie ma w domu
11.08 środa
Rzeźba - Jakub Biewald