Torunianka Mistrzynią Świata! W Słowenii była bezkonkurencyjna

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 17:00, 23.11.2022 .
Skomentuj Fot. Zrzutka.pl Fot. Zrzutka.pl

Zakończyły się Mistrzostwa Świata ITKF w Słowenii. Złoty medal z imprezy przywiozła Patrycja Niewiadomska z Torunia.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Organizowany turniej był już 21. edycją imprezy. W zawodach wystartowało 300 zawodników z 25 krajów, a zmagania w Kranjskiej Gorze trwały trzy dni.

W Słowenii zaprezentowali się zawodnicy Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, którzy na imprezie wystąpili gościnnie.

Wśród nich znalazło się miejsce dla Patrycji Niewiadomskiej. Torunianka jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Tylko w 2022 zdobyła srebrny i brązowy medal w Open Traditional Karate-Do World Cup oraz złoto, srebro i brąz w Mistrzostwach Polski.

Młoda mieszkanka naszego miasta w Słowenii, w swojej kategorii była absolutnie bezkonkurencyjna.

- Mistrzynią Świata ITKF w jiyu kumite – w kategorii młodzieżowiec – została również Patrycja Niewiadomska. Podobnie jak Paweł Tomasik, złoto w tej konkurencji wywalczyła też wcześniej w Brazylii

- informuje na stronie internetowej PUKT.

Polacy z Patrycją Niewiadomską w składzie świetnie zaprezentowali się też w konkurencjach technicznych (kata drużynowe, enbu). Otarli się o podium, przegrywając niejednokrotnie o 0,1 punktu z drużynami z 3. miejsca.