Zamknij
REKLAMA

Medalistka olimpijska w Toruniu! Grała z młodzieżą w... crossmintona! [FOTO]

14.00, 22.11.2022 D.W.
Skomentuj Fot. Fundacja Rozwoju Człowieka
REKLAMA

To były wyjątkowe wydarzenia sportowe w Toruniu! Mistrzyni olimpijska Iga Baumgart-Witan zachęcała dzieci i młodzież do uprawiania crossmintona, nowej dyscypliny sportu, która łączy w sobie elementy badmintona, tenisa i squasha. "-Myślę, że dla każdego może to być frajda" - powiedziała zawodniczka.

Crossminton, który łączy w sobie elementy squasha, badmintona i tenisa, to tak naprawdę sport dla każdego.

- Opanowanie podstawowych ruchów nie sprawiło trudności nawet najmłodszym, co zagwarantowało im świetną i emocjonującą formę aktywności, a przy tym integrację w rówieśniczym gronie

- zauważył Tomasz Tłuchowski, prezes Fundacji Rozwoju Człowieka, pomysłodawcy projektu „ABC Crossmintona”.

[FOTORELACJA]8330[/FOTORELACJA]

Jako pierwsi w rozgrywkach, które dofinansowane zostały przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a w kolejnych dniach rywalizacja toczyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Grudziądzu oraz Uniwersyteckim Centrum Sportowym w Toruniu.

Zanim jednak rozpoczęto na dobre turnieje deblowe, uczestników zaproszono do pokazów gry i zasad obowiązujących w crossmintonie oraz warsztatów przybliżających technikę poszczególnych odbić. Szybko okazało się, że to dyscyplina widowiskowa, ale przy tym stosunkowo łatwa i powszechna w jej uprawianiu.

Potwierdziła to polska medalistka olimpijska Iga Baumgart-Witan, która nie tylko przyglądała się z zaciekawieniem rozgrywanym meczom, ale i sama spróbowała swoich sił. Chętnie dzieliła się także z uczniami spostrzeżeniami dotyczącymi swojej przygody ze sportem i łączenia go z edukacją.

- Nie było to wcale takie łatwe, natomiast pomogło mi to, że byłam zawsze dobrze zorganizowana

- powiedziała Iga Baumgart-Witan.

- Myślę, że dla każdego może to być frajda. Spróbowałam, poszło mi nieźle i mogę taką formę aktywności jak najbardziej polecić - dodała utytułowana sportsmenka.

Młodym uczestnikom crossmintonowych rozgrywek Iga opowiedziała również o udziale w igrzyskach olimpijskich – kolejno w Londynie, Rio de Janeiro i następnie w Tokio, gdzie w ubiegłym roku dwukrotnie sięgała po medal.

 

Zobacz także:

 
(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%