Torunianka zwyciężczynią Pucharu Polski! Jej szpada była bezkonkurencyjna

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:02, 20.11.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com/Nadesłane Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com/Nadesłane

Toruńska Szkoła Szermierki może być dumna ze swoich podopiecznych. Aleksandra Szymańska została zwyciężczynią Pucharu Polski.

Był to już III Puchar Polski Juniorów Młodszych, tym razem zorganizowany w Rybniku. Była to ostatnia impreza z cyklu KGHM TOUR.

Na starcie turnieju stanęło łącznie 91 zawodniczek, wśród nich Aleksandra Szymańska, która już od roku współpracuje z Trenerką Toruńskiej Szkoły Szermierki Olgą Cygan

- Aleksandra po walkach grupowych uplasowała się na 13 miejscu. Tym razem 13 pozycja przed pojedynkami pucharowymi była szczęśliwa. Skupienie i wytrwałość pozwoliły Oli przejść kolejne szczeble drabinki pucharowej

- informuje klub.

W walce o czołową szesnastkę zawodniczka spotkała się z koleżanką z kadry Antoniną Halembą. Walka była zaciekła i dopiero w końcówce Oli udało się zdobyć niewielką przewagę i zwyciężyć 15:14.

- W kolejnych potyczkach przewaga Oli była już zdecydowana. Ostatecznie do finału prowadziły cztery zwycięskie walki. W finale Ola pokazała wielką klasę nie dając szans swojej przeciwniczce Lilianie Porwoł reprezentującej RMKS-u Rybnik wygrywając 14:9 - dodają przedstawiciele drużyny.

Przed Olą kolejne wyzwania. Już niebawem następne puchary Europy i Świata.