REKLAMA

REKLAMA
11:30, 20.11.2017
Czytając codzienne serwisy oraz informacje w internecie, Państwo PiS-owskie w swych kolejnych wizjach i absurdach wydaje się śmieszne, ale coraz bardziej zaczyna być straszne. W tym zakresie wydawałoby się, że niedoścignionym budowniczym państwa totalitarnego, którego póki co zatrzymał w tych zapędach Pan Prezydent RP Andrzej Duda, jest minister Zbysio Ziobro, zwany czule przez byłego premiera Millera „zerem”. Ostatnio jednak na plan pierwszy wysuwa się PiS-owski Reichsfuhrer od bezpieki i policji, dekomunizator MSW, niejaki Błaszczak.
4
14:00, 17.11.2017
Za rok wybory, co czuć. Zagęszcza się aktywność na facebookowych profilach. Radni budzą się ze snu. Niektórzy zmuszeni są do rezygnacji z kandydowania. Nowi kandydaci zakładają sobie fanpejdże. Wszyscy szykują się na wojnę o głosy, tylko po co?
5
09:57, 13.11.2017
Na naszym lokalnym podwórku festiwal kandydatów trwa. Sypią się nazwiska, które za rok mogą powalczyć o najbardziej eksponowane stanowisko w mieście. Rodzą się przy tym pytania, jakiej polityki miejskiej możemy spodziewać się od potencjalnych kandydatek i kandydatów w Toruniu, a jakiej potrzebuje nasze miasto.
5
09:48, 13.11.2017
W Warszawie odbył się zjazd nowej partii Porozumienie. Uczestniczył w nim prezydent Torunia Michał Zaleski. Tak oto dożyliśmy czasów, w których członek PZPR nazywany jest przez prawicowe władze doradcą ugrupowania powstałego „…na rzecz obrony chrześcijańskich korzeni Polski i Europy…”
10
09:33, 13.11.2017
„Marsz Niepodległości” odbywał się pod hasłem „My chcemy Boga”. Ale to co widzieliśmy, z nauczaniem Chrystusa i Kościoła katolickiego niewiele miało wspólnego. No, ale czego wymagać skoro gros uczestników można opisać barwnym określeniem jednego z moich profesorów na wydziale prawa: „Beton w oczach, brak inteligencji wypisany na twarzy”. A te twarze owinięte szalikami. Nienawiść, złość agresja w dymie odpalanych świec rac, huku eksplodujących petard.
7
14:03, 08.11.2017
Nie milkną komentarze po wizycie Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego na kongresie założycielskim nowej formacji Jarosława Gowina. No cóż…ja powiem tylko tyle, że relacje PO - Prezydent Zaleski ZAWSZE miały bardzo pragmatyczny i na wskroś protoruński charakter. Jak trzeba było działać i załatwiać pieniądze na ważne inwestycje, to nawet jak nie mieliśmy podpisanego porozumienia programowego, zawsze skutecznie łączyliśmy siły.
6
11:44, 08.11.2017
Pastor Bietrich Bonhoeffer wypowiedział onegdaj pamiętne słowa. "Milczenie wobec zła samo jest złem: Bóg nie uzna, że jesteśmy bez winy. Nie mówić oznacza mówić. Nie działać oznacza działać". Wobec budowanej w Polsce „demokratury” przez PiS milczeć dalej nie wolno, więc nie zamierzam.
7
10:28, 07.11.2017
Teoretycznie powinienem teraz wychwalać prezydenta Zaleskiego za ogłoszenie drugiego „Tygodnia Tolerancji” w Toruniu. Jest to ważny i słuszny gest, zwłaszcza po ksenofobicznych atakach na tureckich studentów UMK. Nie mogę niestety oprzeć się wrażeniu, że „Tydzień Tolerancji” jest jedynie fasadową inicjatywą, z której niewiele wyniknie.
2
11:55, 30.10.2017
Tydzień temu gród Kopernika i Ojca Rydzyka, odwiedził lider partii Staromodna.pl Ryszard Petru, zwany w sejmowych kuluarach „Ryszardem Bałamutnym”. „Nieudane dziecko polskiej opozycji neoliberalnej”, niedoszły „polski Macron”, przyjechał tu do pracy jak objawił Beacie Michniewicz w Radiowej Trójce.
1
11:44, 30.10.2017
W ostatnim czasie w Toruniu wydarzyło się coś wyjątkowego- Marsz Równości. Brawo dla organizatorów, że mieli odwagę pokazać, że we współczesnym świecie każdy ma prawo decydować o sobie, o swoich relacjach i swoim ciele. Bez narzucania czegokolwiek komukolwiek.
11
13:58, 21.10.2017
„Radujmy się, że mamy Radio Maryja, radujmy się że mamy Ojca Rydzyka…” - śpiewała przecudnie była spikerka Radio Maryja Ania Sobecka, która cieszy się w Toruniu niesłabnącą popularnością tak u Ojca Rektora Dyrektora, jak i szerokiej rzeszy fanów, którzy wybierają ją na kolejne poselskie kadencje w Sejmie RP.
6
13:41, 17.10.2017
W samorządach nie ma nic za darmo i na gębę. Przynajmniej tak powinno być. Na wszystko powinny być umowy i pisma. Nikt nie lubi papierologii i biurokracji. Ale często dzięki nim jest jakiś porządek, ład i przejrzystość.
8
12:06, 17.10.2017
„Nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy wyspą wolności i tolerancji” - powiedział Pan Prezes Jarosław Kaczyński na 89. miesięcznicy smoleńskiej. Korzystając z tego faktu, póki Pan prezes nie zmieni zdania albo Sejm nocą nie przegłosuje co innego, udałem się w sobotę na organizowany w naszym mieście „Marsz Równości” . Z zapaleniem oskrzeli i gorączką, udałem się zamanifestować w obronie haseł od zawsze bliskich memu lewicowemu sercu „wolność równość tolerancja” skandowali uczestnicy.
1
08:37, 12.10.2017
W najbliższą sobotę, 14 października, o godz. 13 z Bulwaru Filadelfijskiego ruszy pierwszy toruński Marsz Równości. Będziemy tam także my, członkinie i członkowie Partii Razem z całej Polski. Chcemy dziś opowiedzieć dlaczego wybieramy się na Marsz i dlaczego zachęcamy też do tego wszystkich.
13:48, 10.10.2017
Niedawno minął rok odkąd miałam pójść na protest. Miałam nawet wolne, bo się sakramencko przeziębiłam. Gdy wracałam od lekarza pod nogi spadł mi kot… Jeśli ktoś czyta uważnie felietony, to wie jaka to historia.
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017