Zamknij

Co ona znowu narozrabiała? W internecie aż kipi!

22:30, 11.12.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Kiedyś w internecie krążył mem ze zdjęciem Jana Marii Rokity i podpisem "W 1/3 mężczyzna, w 1/3 kobieta, w 1/3 diabeł". Gdyby dzisiaj polska prawica miała wybrać jednego "diabła wcielonego", to zdecydowanie wybrałaby Joannę Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej znowu narozrabiała... Co tym razem zrobiła? Założyła koszulkę.

Korzystając z wolnego weekendu, poświęciłem się przedświątecznym porządkom - myłem okna, sprzątałem w szafach, zdążyłem jeszcze wpaść na premierę do teatru, a ostatnie co chciałem zrobić przez te dwa dni, to interesować się polityką.

Tym większe było moje zaskoczenie, gdy niedzielnym wieczorem na Facebooku zobaczyłem dyskusję jednego toruńskiego radnego z jedną toruńską dziennikarką. Dyskutowali o tym, czy i dlaczego Joanna Scheuring-Wielgus przynosi Toruniowi wstyd?

Zaciekawiony sprawdziłem, co takiego tym razem posłanka Nowoczesnej zmalowała. Chociaż to bardzo pomocny, aktywny i miły polityk, to zalicza także spektakularne wpadki. Szukałem w internecie kolejnego pokoleniowego sloganu typu "Stop dyktaturze kobiet!", a znalazłem koszulkę... Koszulkę z napisałem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem", którą posłanka z Torunia założyła na niedzielny wywiad w studiu Radia ZET.

Moi prawicowi znajomi, jak nietrudno się domyślić, niemający zbyt wiele szacunku do posłanki Scheuring-Wielgus, od razu zaczęli deklarować, że jest im wstyd za parlamentarzystkę Nowoczesnej.

Radny Jacek Kowalski umieścił nawet na swoim facebookowym profilu zdjęcie posłanki w pamiętnej koszulce i zadeklarował, że jest jednym z tych, którym wstyd. Komentarzy zebrał od groma, a dyskusja jego znajomych z felietonistką Wysokich Obcasów, Natalią Waloch-Matlakiewicz, rozgrzała opinię publiczną jak najlepszy grzaniec.

[ZT]13157[/ZT]

Nie mam najmniejszego zamiaru mówić panu Jackowi, czy też pani Natalii, albo pani Joannie, za co mają się wstydzić. Ale obiektywnie przytoczmy trochę faktów... Bo z nimi, jeszcze, się nie dyskutuje. Pan Jacek, którego bardzo szanuję i jako człowieka, i jako polityka, radny PiS-u wstydzi się, że kobieta zakłada koszulkę z kontrowersyjnym napisem, a nie wstydzi się za Piotra Pyzika, posła partii rządzącej, który zamiast argumentów jakichkolwiek pokazał drugiemu posłowi w Sejmie środkowy palec. Nie wstyd mu także za posłankę Krystynę Pawłowicz, która do reporterki TVN24 powiedziała per "idiotka". Ale koszulka i napis "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" to już powód do wstydu. 

Pan Jacek ma prawo tak myśleć. Wstydzi się za posłankę Joannę, a nie wstydzi się za posłankę Krystynę i to jego święte prawo. Gorzej z komentarzami, bowiem jeden z internetowych znajomych pana Jacka zapytał na portalu społecznościowym o pochodzenie pani Scheuring-Wielgus, zapytał dokładnie: "Kto to spłodził?" Jestem w takim wieku, że mniej więcej tyle samo lat dzieli mnie od męża posłanki Joanny, co od jej najstarszego syna. Gdyby ktoś tak napisał o mojej żonie albo matce, to zapomniałbym o sile argumentów i użył argumentów siły.

Czy to problem tylko polskiej prawicy? Absolutnie nie! Hejt leje się z lewa i prawa, sam mam tę przyjemność czasami przeczytać o sobie jakieś cudowne komentarze. Tego się nie zmieni, granica została przesunięta, ale drodzy Internauci, tyle mówi się o "magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia", o tym, że "to czas wybaczania i zapominania o konfliktach"...

W duchu zbliżającej się Wigilii - czy ktoś posłankę Joannę lubi, czy nie. To kobieta, matka trzech synów, żona, siostra - dlatego może darujmy sobie zapytania o to, kto lub co jest przyczyną jej spłodzenia. Mamy prawo krytykować, krytykujmy! Ale myślę, że w przypadku i posłanki Joanny i innych posłów znajdą się lepsze powody niż koszulka...

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

przypadekprzypadek

33 17

Cóż kuzynka Rubikonia uznała, że nie może być mniej "sławną" od swego byłego szefa, więc co rusz błyszczy. To kategoria zbioru pustego. Intelektualny pustak. Kliniczny przypadek posła, znaczy się poślicy jełop!, która nie tylko żadnej jak widać książki nie przeczytała, ale nawet druków sejmowych. 07:13, 12.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pytanie...Pytanie...

12 24

Cyt. "... to kategoria zbioru pustego. Intelektualny pustak. Kliniczny przypadek posła, znaczy się poślicy jełop!" - te słowa pasują wyłącznie do jednej osoby w polskim parlamencie - do Krystyny Pawłowicz!!! To o nią chodziło w twojej wypowiedzi? :) 09:23, 12.12.2017


PolkaPolka

34 13

W tym samym wywiadzie dla radia Zet pani Wielgus wypowiadała się o chamie Jagielskim, który znieważył dziennikarkę TVP i wyzwał ją od najgorszych cytat:
"Proszę nie nazywać Obywateli RP ludzi niezrównoważonymi emocjonalnie. Ja ręczę za każdą osobę. Powiem panu dlaczego, dlatego, że kiedy oni protestują ja jestem z nimi".
A pan redaktor bierze w obronę Wielgusową? Gdzie tu szacunek do znieważonej koleżanki dziennikarki, która wykonuje pracę, ani słowa obrony? Gdzie są te feministki które bronią kobiet?
Widać ma pan redaktor dwie moralności, naprawdę przykre............. 08:33, 12.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

........

18 0

Te łapki w dół to od obrońców demokracji, typu Wojciecha Króla ze Stowarzyszenia Na Rzecz Demokracji TAMA i Franciszka Jagielskiego, właściciela firmy ochroniarskiej Farmazon z Łodzi, no tylko tak potraficie łącznie z Adrian Aleksandrowiczem. 14:25, 14.12.2017


pitpit

24 27

No właśnie - pierwszy komentarz do tego art. jest najlepszym dowodem o poziomie dyskusji w sieci, czyli jego braku. 08:39, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dltdlt

36 15

Jak długo trzeba było czekać aby lewacki portal wziął w obronę kretynkę Wielgusową... 09:10, 12.12.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Pytanie...Pytanie...

9 25

To po co to tu zaglądasz, skoro przeszkadza ci, że ten portal jest "lewacki"???? Spadaj stąd, ino myk :P 09:25, 12.12.2017


do "Pytanie...&do "Pytanie...&

24 3

Tak, tak już to słyszała cała Polska "Spadaj stąd, ino myk :P" od niejakiego Jagielskiego, tylko to potraficie, sama agresja lewaków, zdrajców, sprzedawczyków. 16:37, 12.12.2017


PablitoPablito

33 16

Do Autora: Jakim prawem powołuje się Pan na święta Bożego Narodzenia i tradycję wybaczania w wigilię... To przecież lewacki portal na którym wszystko co z Bogiem i kościołem związane wyśmiewa się i dyskredytuje... Lewaki w święta powinni pracować. 09:38, 12.12.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

lewaklewak

11 25

to po jakiego grzyba tu przychodzisz skoro to lewacki portal? 09:49, 12.12.2017


HahahaHahaha

3 25

Do Pablito: To przecież dzięki socjalistom są wolne dni od pracy! Także w święta. 22:52, 12.12.2017


do zlewakado zlewaka

27 14

Zlewaku, do wc też trzeba wchodzić! czasem mus, za potrzebą pozbycia się ! zlewnio wszelkiej paskudy! tylko po tu wchodzę , a by tacy jak ty przeczytali kilka słów prawdy o was. 10:31, 12.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ortografia przede wsOrtografia przede ws

2 23

"Aby" pisze się razem, takie są słowa prawdy Polaku nie znający podstaw własnego języka 22:56, 12.12.2017


Ogarnijcie sięOgarnijcie się

15 29

Ani jedno słowo do Was nie trafiło, hejtujecie chłopaka ze tekst, a robicie dokładnie to, co wam się wytyka. I z lewa i z prawa, jedni nie lepsi od drugich 10:34, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

na zimnona zimno

31 9

Niestety p. posłanka nie zasługuje na pochwalę. Zachowała się jak histeryzująca przekupka, a nie jak poseł na Sejm RP. W wielu innych wypadkach także można jej zarzucić prymitywne zachowania, brak zdrowego rozsądku, logiki, wiedzy i umiejętności kulturalnego ripostowania adwersarzy. Częste lapsusy słowne ją ośmieszają.
To jest osoba z wyraźnymi brakami w wykształceniu i pozbawiona kultury bycia. To rzeczywiście osoba rozchwiana emocjonalnie. Brak jej samokrytycyzmu. Ma cechy karierowicza, DYZMY...bo kto inny miałby tyle bezkrytycyzmu by uważać , że nadaje sie na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej, na dyrektora teatru Horzycy, na prezydenta Torunia?
Ani nie ma wykształcenia artystycznego, czy z historii sztuki by być dyrektorem Centrum sztuki, nie ma wykształcenia aktorskiego , reżyserskiego, ani z wiedzy o teatrze...no żeby być prezydentem to trzeba mieć jakieś menadżerskie doświadczenia.. tu tez całkowite zero u pani poseł! Więc co trzeba mieć w głowie by startować na te stanowiska bez właściwych kwalifikacji?

Porażki w tych konkursach i wyborach prezydenckich spowodowały ucieczkę w politykę...bo tam trzeba jedynie głośno krzyczeć i pytlować.
Należy zatem przypuszczać, że następny krok to będzie próba dostania się do parlamentu europejskiego.
To niestety żałosna postać ta posłanka, znak czasu jak upadła nisko polityka i demokracja, że MIERNOTY maja posłuch mediów. To także dowód na upadek mediów. Normalny dziennikarz tj. obiektywny nie zostawiłby suchej nitki na tej posłance po wielu jej występach i tym ostatnim także.Nie trzeba byc geniuszem by umieć przypuścić, że p. Kaczyński nie chce być premierem bo wie że to zbyt wyczerpujące zajęcie.
Jego inteligencja w porównaniu z tym co prezentuje posłanka to jak Himalaje do moreny czołowej nad Wisłą.
Przykre, ale prawdziwe.
Wiecie państwo jak to się skończy?
Posłanka będzie za wszelka cenę chciała dostać się do parlamentu Europejskiego!
Zgroza bierze na myśl o tym!
ALE ONA BĘDZIE O TO ZABIEGAĆ BO JEJ CHODZI GŁOWNIE O KASĘ. W świecie ogłupijacych mediów, taki pajac wzbudza zainteresowanie i to juŻ świadczy źle o wyborcach.
NIE popierajmy miernot!
12:11, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Redaktor KOLEŚ!Redaktor KOLEŚ!

32 12

Panie Aleksandrowicz to kolejna pana wpadka, Jest pan niekompetentny bo pomija pan fakty lub je przeinacza.
Widzieliśmy to na przykładzie kłamstw rozpowszechnianych także przez te panią w odniesieniu do CSW. Oskarżała dyrekcję CSW o zniszczenie kina centrum i co? Gdzie pana uczciwość? Uczciwy dziennikarz zweryfikowałby te kłamliwe pomówienie i wykazał posłance NIEUCZCIWOŚĆ, ale jak ktoś nieuczciwy może wykazać nieuczciwość nieuczciwej posłance?
Jest pan bardzo słabym piszącym do bardzo niewymagającego, wręcz brukowego portalu. Wstyd...pewnie pan nie wie co to słowo znaczy!!! 12:23, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

deja vudeja vu

31 10

Tępotą aż wali z twarzy tej pani. a z jej otworu gębowego wylewa się po prostu zestaw bredni. 14:42, 12.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BystryBystry

4 23

Posłance Pawłowicz nikt nie dorówna tępoty w twarzy i bredni płynącej z otworu gębowego :) 22:54, 12.12.2017


papier ściernypapier ścierny

6 3

"dziub" "dziub" do mózgu daleko albo wcale ... 23:03, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pamiętliwypamiętliwy

0 16

A Tobie nie wstyd za żarty z samospalenia przy okazji wywiadu z posłem Myrchą? 12:20, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lubię % %lubię % %

16 2

Ach te %%%! badanie opinii z 11 grudnia b.r. przeprowadzonego przez instytut Kantar Public dla ?Faktu?.
Na PiS chce głosować aż 50 procent Polaków. W porównaniu do sondażu tego ośrodka sprzed miesiąca, partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego zyskuje 5 punktów procentowych.
Ugrupowanie Grzegorza Schetyny popiera 17 procent pytanych, spadek aż o 6 pp. Kukiz?15 z poparciem 11 procent (wzrost o 3pp.). Nowoczesna - 9 procent (bez zmian).
W Sejmie zmieściłby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 5 procent. W parlamencie zabrakłoby ludowców - na PSL chce głosować jedynie 3 procent badanych.
Badanie z 11 grudnia, a więc już po decyzji o zmianie premiera.
14:02, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone