REKLAMA

Arkadiusz Brodziński: Ave Taddeo! Ave Michele!

13:50, 21.12.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Prezydent Michał Zaleski podczas niedawnego przekazania toruńskiej policji radiowozów, fot. Tomasz Berent

Na początku grudnia w Toruniu odbyły się kolejne urodziny Radia Maryja. One zawsze pobudzają rodzimą gospodarkę. Szczególny wzrost odczuła branża papiernicza. Wyjątkowe obroty na koniec listopada uzyskały sklepy ze sprzedaży kopert.

Oprócz prawdziwych Polaków w uroczystościach wziął udział rządowy chór/grupa taneczna wsparta przedstawicielami lokalnego samorządu. Nie było Jarosława Kaczyńskiego, który uszkodził sobie kolano od zbyt częstego klękania w czasie występów.

Szczególnie chwalony przez Tadeusza Rydzyka był Pan Antoni Macierewicz, który odpowiada za typowo chrześcijańską sferę życia. Jego podwładni są szkoleni do zabijania swoich wrogów.

Największy zakonnik wspomniał też o katolickim miłosierdziu. Obrażał liberałów i lewaków.

Były oczywiście także prezenty od elity. Prezydent Torunia Michał Zaleski podarował „ojcu” kadzielnicę. Symboliczny gift! Teraz mamy potwierdzenie, że to relacja oparta na wzajemnym kadzeniu i zaczadzaniu biednych wyznawców w imię władzy.

Przy okazji odwiedzin kościoła na Józefa zawsze warto pomodlić się także o dobry oddział okulistyczno-dermatologiczny w rozbudowywanym szpitalu na Bielanach. Pana Rydzyka na widok kopert zawsze swędzą ręce.

Kilka dni po urodzinach okazało się, że jest nowy pomysł na ‘dobrowolną” dziesięcinę. Dyrektor Radia Maryja zapowiedział powstanie w Toruniu Muzeum Pamięci i Tożsamości. W skrócie PiT, pewnie na cześć nowego Premiera Morawieckiego i jego pomysłów podatkowych. W przeciwności do Janosika chce zabierać biednym (zwykłym ludziom), a dawać bogatym (kościołowi).

W ostatnim czasie wydało się również, że pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych szkoleni są w Toruniu przez ludzi z okolic Portu Drzewnego. Jeden z tematów to ”Koncepcja społeczeństwa i państwa w katolickiej nauce społecznej jako kontekst problemu ubezpieczeń społecznych”. To kolejne potwierdzenie, że owoc żywota Twojego je ZUS.

Diecezja toruńska ma nowego biskupa. Pan Śmigiel poprosił środowisko Radio Maryja o budowanie zgody narodowej, a polityków, aby się nie kłócili. Równie dobrze mógł poprosić Pana Marię Karola Wojtasika o zorganizowanie parady równości, a Annę Sobecką o poparcie kampanii #metoo.

Oficjalna strona na Twitterze Kujawsko-Pomorskiego napisała, że Marszałek otacza nowego szefa diecezji życzliwością i modlitwą. To pierwsze prawdopodobnie oznacza dalsze specjalne zniżki oraz rabaty dla kolegów hierarchy z publicznych środków. To drugie może oznaczać na przykład zapowiedź budowy kaplicy w urzędzie dla zbłądzonych petentów. W sumie to „całuję” z wdzięcznością Pana Całbeckiego w łańcuch za to, że okazał nam łaskę i nie deklaruje rechrystianizacji innowierców w regionie i palenia na stosie heretyków. Uff, przetrwam kolejne Święta.

Przykład z Pana Rydzyka postanowił wziąć Pan Kijowski z KOD-u. Też udaje biednego, jest „ojcem”, nie jest stworzony do normalnej pracy, chce zbawiać Polaków i żyć za „co łaska”.

Koleżanka Pana Mateusza, nowoczesna celebrytka polityczna Joanna kolejny raz „błysnęła” w mediach. Nie bardzo wiadomo, co znowu chciała powiedzieć, ale wszyscy będą pamiętać, że była w koszulce z kolekcji „Kacciego”.

Platforma Obywatelska w regionie wybierała nowe władze. Według sekretarza tej partii frekwencja wyniosła 63 proc., a 91 proc. głosujących poparło kandydaturę Tomasza Lenza. Podobne głosowanie w weekend odbyło się w moim domu. Córka nie brała w nim udziału. Frekwencja wyniosła 66 proc., a 100 proc. głosujących poparło ideę pójścia do kina.

Toruńska policja dostała auta od Prezydenta Zaleskiego. Nie wiem, czy nowe, bo do poświęcenia ksiądz przyszedł już z „wajchą”. Przy tej okazji warto zastanowić się, dlaczego państwowe PZU nie daje zniżek dla aut, nad którymi czuwa Św. Krzysztof? Z drugiej strony, jeżeli poświęcenie ma chronić przed wypadkami, to kompletnie nie rozumiem, dlaczego w laickiej Francji jest dużo mniej śmiertelnych wypadków niż w katolickiej Polsce w przeliczeniu na 1 milion mieszkańców...

Może wystarczy już tych dylematów w 2017. To mój ostatni felieton w tym roku. Z tej okazji życzę Wam rodzinnej „Cichej nocy”. Jest wyjątkowa.

(.)

Bezpartyjny działacz o socjalliberalnych poglądach. Udziela się społecznie w środowisku Polska Laicka. Kontestator. Antysystemowiec. Zawsze za swoje :) Zawodowo licencjonowany agent koszykarski FIBA.

Arkadiusz Brodziński
REKLAMA

Komentarze (5)

smoliksmolik

14 33

Brodziński biedny dziennikarzyna... Jadu w gębie ma tyle że zatrułby pół Europy..... 19:26, 21.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Arkadiusz BrodzińskiArkadiusz Brodziński

13 2

Mną się nie przejmuj. Chciałem zatruć całą Europę, ale Morawiecki właśnie ją uzdrowił lol 11:03, 22.12.2017


do Brodzińskiegodo Brodzińskiego

9 28

Brodzińskiemu uprawiającemu taki zwierzęcy ateizm polecam wywiad z Woody Allenem dla Suddeustche Zeitung, gdzie powiedział, że jest ?ścisłym ateistą? i wyznaje ?nitscheański światopogląd?. Z tego powodu, jak sam mówi, reżyser wiedzie ?smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu i żadnego znaczenia?. 20:02, 21.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Arkadiusz BrodzińskiArkadiusz Brodziński

26 1

Dziękuję za pełen katolickiej miłości i miłosierdzia wpis na Świeta :) 21:54, 21.12.2017


wątpliwościwątpliwości

5 25

"Dziękuję za pełen katolickiej miłości i miłosierdzia wpis na Świeta" tak odpisuje wojujący ateista!, czyżby był, znaczy się ...jest to ateizm tylko wydumany, pozorny tego wojującego ateusza? skoro jednak pisze on przez dużą literę Święta? co prawda, może tow. Brodzińskiemu chodzi o całkiem inne świętowanie? jakie? 10:17, 22.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018