Zamknij
REKLAMA

Ten chłopak ma papiery na mega sprintera! Kapitalny start!

10:23, 05.07.2016 | Michał Malinowski
REKLAMA
Skomentuj
Dominik Żebrowski (Copernicus) z drugim miejscem w Rogoźnie Fot. Nadesłana

Miniony weekend dla zawodników Copernicusa był kolejnym, w którym odnieśli sukcesy na torze i szosie. Startowali z powodzeniem w różnych częściach Polski.

W Pruszkowie w dniach 1-3 lipca odbywały się międzynarodowe zawody torowe  Grand Prix Poland. Barw narodowych Polski bronili także kolarze akademii, osiągając znakomite wyniki. Wśród juniorów, w sprincie drużynowym, Daniel Rochna wraz z kolegami z kadry narodowej - Mateuszem Miłkiem, Krystianem Rutą i Dawidem Jankowskim zdobyli pierwsze miejsce, a Wojciech Urbański startując w drugiej polskiej drużynie  drugie.

[ZT]882[/ZT]

Rewelacyjnie się zaprezentował młodzieżowiec Michał Lewandowski. W kategorii U23 w sprincie na 200 m uzyskał najlepszy czas 10,049 sekundy! 

- Ten chłopak ma papiery na mega sprintera, osiągnięty przez niego wynik jest rewelacyjny. W historii polskiego sprintu jest tylko dwóch sprinterów, który zeszli poniżej 10 sekund - skomentował jego wyczyn trener Marcin Mientki.

Równolegle do zawodów w Pruszkowie odbywała się na torze w Szczecinie ostatnia eliminacja juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W konkurencji omnium (wielobój kolarski), Kacper Walkowiak zajął drugie miejsce, przedzielając zawodników z Koźminianki Koźminek Wiktora Richtera i Damiana Papierskiego. Wśród dziewcząt także drugie miejsce na podium wywalczyła Oliwia Majewska, ulegając Aleksandrze Trzebińskiej z Koźminianki.

26 lipca, w Pruszkowie, odbędzie się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na torze, gdzie kolarze Akademii Copernicus bronić będą tytułów mistrzów Polski w sprincie drużynowym i w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

(Fot. Nadesłana)

Warto dodać, że młodzicy Copernicusa startowali w Rogóźnie. Wyścig ze startu wspólnego w ramach Ligi UKS okazał się bardzo owocny dla podopiecznych trenera Sławomira Balińskiego.

- Dominik Żebrowski Międzywojewódzki Mistrz Młodzików był drugi z niewielką stratą do pierwszego, a Mateusz Sawicki zameldował się na szóstym miejscu. Niezawodnie pojechała Olga Wankiewicz, ponownie zwyciężając w swojej kategorii. Na siódmej pozycji na miecie zameldowała się Julia Jagielska. Bardzo pozytywnie oceniam wakacyjne zmagania młodzików i młodziczek, ponieważ bez względu na porę roku systematycznie walczą o najwyższe laury - ocenił występ w Rogóźnie trener Baliński.

O sukcesach toruńskich kolarzy na bieżąco piszemy na łamach Dzień Dobry Toruń.

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone