Zamknij
REKLAMA

Ten chłopak ma papiery na mega sprintera! Kapitalny start!

10:23, 05.07.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Dominik Żebrowski (Copernicus) z drugim miejscem w Rogoźnie Fot. Nadesłana
REKLAMA

Miniony weekend dla zawodników Copernicusa był kolejnym, w którym odnieśli sukcesy na torze i szosie. Startowali z powodzeniem w różnych częściach Polski.

W Pruszkowie w dniach 1-3 lipca odbywały się międzynarodowe zawody torowe  Grand Prix Poland. Barw narodowych Polski bronili także kolarze akademii, osiągając znakomite wyniki. Wśród juniorów, w sprincie drużynowym, Daniel Rochna wraz z kolegami z kadry narodowej - Mateuszem Miłkiem, Krystianem Rutą i Dawidem Jankowskim zdobyli pierwsze miejsce, a Wojciech Urbański startując w drugiej polskiej drużynie  drugie.

[ZT]882[/ZT]

Rewelacyjnie się zaprezentował młodzieżowiec Michał Lewandowski. W kategorii U23 w sprincie na 200 m uzyskał najlepszy czas 10,049 sekundy! 

- Ten chłopak ma papiery na mega sprintera, osiągnięty przez niego wynik jest rewelacyjny. W historii polskiego sprintu jest tylko dwóch sprinterów, który zeszli poniżej 10 sekund - skomentował jego wyczyn trener Marcin Mientki.

Równolegle do zawodów w Pruszkowie odbywała się na torze w Szczecinie ostatnia eliminacja juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W konkurencji omnium (wielobój kolarski), Kacper Walkowiak zajął drugie miejsce, przedzielając zawodników z Koźminianki Koźminek Wiktora Richtera i Damiana Papierskiego. Wśród dziewcząt także drugie miejsce na podium wywalczyła Oliwia Majewska, ulegając Aleksandrze Trzebińskiej z Koźminianki.

26 lipca, w Pruszkowie, odbędzie się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na torze, gdzie kolarze Akademii Copernicus bronić będą tytułów mistrzów Polski w sprincie drużynowym i w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

(Fot. Nadesłana)

Warto dodać, że młodzicy Copernicusa startowali w Rogóźnie. Wyścig ze startu wspólnego w ramach Ligi UKS okazał się bardzo owocny dla podopiecznych trenera Sławomira Balińskiego.

- Dominik Żebrowski Międzywojewódzki Mistrz Młodzików był drugi z niewielką stratą do pierwszego, a Mateusz Sawicki zameldował się na szóstym miejscu. Niezawodnie pojechała Olga Wankiewicz, ponownie zwyciężając w swojej kategorii. Na siódmej pozycji na miecie zameldowała się Julia Jagielska. Bardzo pozytywnie oceniam wakacyjne zmagania młodzików i młodziczek, ponieważ bez względu na porę roku systematycznie walczą o najwyższe laury - ocenił występ w Rogóźnie trener Baliński.

O sukcesach toruńskich kolarzy na bieżąco piszemy na łamach Dzień Dobry Toruń.

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz