Władze komunistyczne jeszcze 12 grudnia przed północą rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów.
W miniony poniedziałek, w Toruniu, gościła ekipa programu "Największe polskie katastrofy", który jest emitowany w Discovery Channel. Powodem było nakręcenie scen ze świadkami katastrofy kolejowej w Otłoczynie.
Śladami powrotu Torunia do wolnej Polski – to nazwa trasy turystycznej przygotowanej z okazji 100. rocznicy tego wydarzenia. Dzięki specjalnej mapie każdy może sobie przybliżyć ważne postacie i fakty z historii naszego miasta.
Militaria z X wieku, fragmenty ceramiki i kości zwierzęcych, a także pozostałości umocnień brzegowych z czasów panowania Mieszka I – to tylko część znalezisk, które przyniosły tegoroczne badania archeologów z UMK w okolicach Ostrowa Lednickiego.
Międzynarodowy projekt realizowany w ramach programu Interreg Central Europe dobiegł końca. Była to inicjatywa badawcza, w którą zaangażowanych był 10 partnerów z 8 krajów, w tym Centrum Archeologii Podwodnej z UMK.
Koronawirus dotknął wiele branż. Ucierpiały, restauracje, zakłady fryzjerskie, czy hotele. Powoli wszystko wraca do normy, ale nie wszystkie firmy działające przed koronawirusem wznowiły działalność. Wiele przedsiębiorców ma problemy.
Chodzi o hasła „Wolność + Sprawiedliwość + Niepodległość = Solidarność” oraz „Solidarność = Polska”. Te znajdują się na lewobrzeżu i widoczne są z peronów Dworca PKP Toruń Główny.