Niepozorne rusztowanie przy fontannie „Grzybek” wzbudziło dziś zdziwienie wśród kuracjuszy. Turyści dopytują, co się dzieje z tą kultową atrakcją. Odpowiedź kryje się w decyzji zarządcy uzdrowiska.
Kuracjusze i turyści odwiedzający Ciechocinek muszą liczyć się z czasową niedogodnością. Jak poinformowało Uzdrowisko Ciechocinek, od 30 czerwca do 2 lipca 2025 roku prowadzone są prace konserwacyjne przy podeście fontanny „Grzybek”.
Z tego powodu przez trzy dni niedostępne będzie wejście na podest. Prace mogą potrwać dłużej, jeśli pogoda nie dopisze – zapowiedziano, że w przypadku opadów deszczu zostaną przesunięte na inny termin. Zarządca apeluje o wyrozumiałość i cierpliwość.
Fontanna „Grzybek” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji uzdrowiska. Została zaprojektowana w 1926 roku przez Jerzego Raczyńskiego. Przez lata przechodziła poważne rekonstrukcje, w tym przesunięcie lokalizacji i podwyższenie całej konstrukcji.
Obiekt nie tylko cieszy oko, ale spełnia też funkcję leczniczą – wokół fontanny unosi się bogate w jod powietrze, które działa jak naturalne inhalatorium.
Fontanna to miejsce spotkań, spacerów i odpoczynku – tymczasowe wyłączenie podestu może zaskoczyć turystów, jednak jak zapowiadają przedstawiciele uzdrowiska, prace są konieczne i mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz estetyki miejsca.
Alert: Coś się dzieje? Widziałeś wypadek, pożar, dziwne zdarzenie? Nie trzymaj tego dla siebie! Daj nam znać, a ostrzeżemy mieszkańców i pomożemy w szybkim przekazie informacji. Twój sygnał może być kluczowy! Pisz do nas na Facebooku lub wyślij wiadomość na [email protected]. Bądź na bieżąco, reaguj, informuj! ⚠️📩
niki14:04, 01.07.2025
Upały 35 stopni i akurat fontanna zamknięta. Nie można było przesunąć terminu, by w największe upały chłodziła kuracjuszy?
Znamy personalia podpalacza z Rubinkowa
Porażająca głupota nie boli, ale nazywa się "redakcja" ddtoruń i objawia się konfabulacjaimi głoszonymi publicznie. Dym z tych opon przemieścił się w kierunku poza Toruń i nie objął żadnego teranu zamieszkanego...i nikomu ani niczemu nie zagroził.
bolek
14:40, 2025-07-01
Największa atrakcja Ciechocinka zamknięta. Wydano komun
Upały 35 stopni i akurat fontanna zamknięta. Nie można było przesunąć terminu, by w największe upały chłodziła kuracjuszy?
niki
14:04, 2025-07-01
Region! | 25-latek zabił bezdomnego? Zginął
Morderca to wyborca Mencena, Brauna czy PiS? Posiadanie broni przez psycholi to ich program wyborczy przecież. Egzekucja biednego człowieka. 😡
otwock
14:01, 2025-07-01
Znamy personalia podpalacza z Rubinkowa
To WINA pracodawcy - pracownik nie przeszedł szkoleń bhp, intelektualnie nie nadawał się do takiej pracy, nienależyty nadzór nad pracownikami. A najpewniej to celowe podpalenie - pozbycie się śmieci, wyłudzenie odszkodowania. A ten pracownik robi za słupa, podkłada się albo został wrobiony.
okoliczności
13:55, 2025-07-01