Zamknij

Posłowie z Torunia już po ślubowaniu. Część z nich ślubowała bez Boga!

12:42, 13.11.2019 | AJ
Skomentuj Foto. Archiwum
REKLAMA

Posłowie z Torunia po ślubowaniu. Część z nich ślubowała bez Boga!

We wtorek posłowie IX kadencji Sejmu składali ślubowanie. 176 spośród 460 posłów zadebiutowało w ławach sejmowych lub wróciło do nich po przerwie. Wśród debiutantów znaleźli się m.in. Ci wybrani z okręgu obejmującego Toruń - Iwona Hartwich z KO oraz Mariusz Kałużny z PiS, ale także weterani m.in. Tomasz Lenz z KO, czy Jan Krzysztof Ardanowski z PiS.

Pierwsze posiedzenie otworzył marszałek senior – Antoni Macierewicz. Następnie odśpiewano hymn, a później głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Po jego wystąpieniu posłowie złożyli ślubowanie według ustanowionej przez konstytucję roty: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

Posłowie mogli dodać do ślubowania nieobowiązkowe "Tak mi dopomóż Bóg". 

Postąpiło tak 361 parlamentarzów, czyli 79 procent posłów i posłanek. W tym cały PiS i Konfederacja oraz prawie wszyscy z PSL. Bez Boga ślubowanie złożyło 97: jednogłośna Lewica, tylko 46 z KO i 2 z PSL.

W KO ślubowanie bez zwrotu „Tak mi dopomóż Bóg” wypowiedział m.in. parlamentarzysta z Torunia – Arkadiusz Myrcha.

Przypomnimy, w okręgu toruńsko-włocławskim do podziału było 13 mandatów. 6 trafiło do PiS, 4 do KO, 2 do Lewicy oraz jeden do Koalicji Polskiej.

[ALERT]1573645409899[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

GłupiArtykułGłupiArtykuł

10 4

Naprawdę nie macie już o czym pisać???? Przecież nie ma to kompletnie żadnego znaczenia - tym bardziej, że Ci z bogiem na ustach często sprzeniewierzyli/ają sie powierzonej przez naród funkcji parlamentarzysty. Wyborcy oczekują rzetelnej i sensownej pracy od posłów i senatorów, a nie co noszą na ustach!!!!! 20:14, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzajsporrtalSzajsporrtal

3 5

W sumie to logiczne- po co belzebubowi takie nawiązanie w ślubowaniu? 23:57, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaaaa

10 0

niech Boga zostawią w spokoju bo większość tzw. katolików to tylko na pokaz dla sutenera , a w rzeczywistości to kłamcy ,oszuści i obłudnicy bez względu na obóz który reprezentują 07:36, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz