Zamknij
REKLAMA

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży zmienił swoje oblicze

11:16, 08.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży zmienił swoje oblicze

W piątek 11 października zapraszamy do odwiedzenia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, gdzie odbędą się powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.

Dlaczego właśnie tam? Szkoła chce zaprezentować swoje nowe oblicze po zakończeniu kilku ważnych dla niej inwestycji. 11.10.19 r. o godzinie 10:00 w ZSP w Chełmży będzie miało miejsce ważne dla życia szkoły, miasta i powiatu wydarzenie – otwarcie nowo utworzonych pracowni zawodowych i windy.

Dotąd szkoła nie była przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – ograniczenia architektoniczne sprawiały, że osoby z niepełnosprawnością ruchową miały utrudniony do niej dostęp. Z nowej windy korzystać będą jednak nie tylko uczniowie, słuchacze i ich rodzice lub opiekunowie, ale także mieszkańcy korzystający z pomocy prawnej, bowiem w szkole znajduje się punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez powiat toruński. Bardzo często korzystają z niego osoby starsze, które mają trudność z poruszaniem się.

W związku z rozwojem szkolnictwa zawodowego, od 2016 r. szkoła wprowadza do oferty kształcenia kolejne zawody. Coraz więcej uczniów korzysta z tej oferty chcąc zostać informatykami, logistykami, kosmetyczkami, fryzjerami czy kucharzami lub stolarzami. Stąd pomysł, by niezagospodarowany dotychczas strych szkoły, który był składem zniszczonych sprzętów szkolnych, przekształcić w pracownie do praktycznej nauki zawodu. Poddasze wymagało gruntownej przebudowy, a jej rezultatem są 4 profesjonalne pracownie. W informatycznej stanęło 13 nowoczesnych komputerów stacjonarnych, drukarki i rzutnik. Powstały również pracownie fryzjerska, kosmetyczna oraz multimedialna. Przyszli fryzjerzy mają do dyspozycji profesjonalne fotele z myjkami fryzjerskimi, a także wysokiej jakości akcesoria pomocnicze służące nauce zawodu. W pracowni kosmetycznej pojawiły się m.in. profesjonalne stanowiska do makijażu, manicure, wapozony, autoklaw, a także zestaw sześciu tzw. kombajnów kosmetycznych.
W pracowni multimedialnej znalazły się 24 wysokiej klasy laptopy ze specjalistycznym oprogramowaniem m.in. do nauki profesjonalnej obróbki graficznej, programy stosowane w obsłudze magazynów i szeroko pojętej logistyce oraz organizacji transportu. Jest tam również oprogramowanie do obsługi salonów kosmetycznych oraz symulacji fryzur i wizażu.
Wszystko kosztowało ponad 2 mln zł, z czego 1,6 mln zł pochłonęły roboty budowlane, a resztę – specjalistyczne wyposażenie pracowni. Pozyskane na ten projekt przez Starostwo Powiatowe w Toruniu dofinansowanie unijne w kwocie ponad 1,4 mln zł pochodzi ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po prezentacji tych wszystkich nowości, o godz. 11:00 zapraszamy do sąsiadującej z ZSP sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży, gdzie odbędą się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrektor, wicedyrektor oraz 3 nauczycieli z placówek podległych powiatowi otrzymają nagrodę Starosty Toruńskiego, a 73 pracowników szkół prowadzonych przez powiat toruński zostanie uhonorowanych nagrodą Dyrektora.

W roku szkolnym 2018/2019 stopnień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego uzyskało 5 nauczycieli, natomiast 4 nauczycieli uzyskało stopień nauczyciela dyplomowanego.
Uroczystość uświetni część artystyczna przygotowana przez młodych artystów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, pod opieką Beaty Szczechowskiej-Szarlei.

[ALERT]1570526208020[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA