Zamknij

Toruński Młyn Wiedzy niedługo zaprezentuje nową wystawę!

12:44, 10.12.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Logic Gate, "Połącz się!"
REKLAMA

Toruński Młyn Wiedzy niedługo zaprezentuje nową wystawę!

Miesiąc po udostępnieniu Centrum Innowacyjnej Edukacji i wystawy „Ścieżki dorastania", Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi na nową ekspozycję czasową „Połącz się!". 

„Połącz się!" to wystawa, której głównym tematem jest komunikowanie na odległość. Ekspozycja w przystępny sposób prezentuje zjawiska fizyczne, przedstawia dokonania techniczne człowieka w zakresie telekomunikacji. - Skłania również do refleksji nad szansami i zagrożeniami wynikającymi z rozwoju technologii - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. 

Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z zasadą wykorzystania satelitów komunikacyjnych, przekazywaniem wiadomości przy użyciu alfabetu Morse'a, poznać zasady kodu flagowego wykorzystywanego w żegludze morskiej. Nie zabraknie stanowisk poświęconych ekranowaniu fal elektromagnetycznych, wykorzystywanych w telefonii komórkowej i radiowej, rozchodzeniu się dźwięków w ciałach stałych czy drodze jaką pokonują dane przesyłane przez sieć internetową. - Najmłodszych, i nie tylko, mogą zaskoczyć stanowiska pokazujące zasady działania tradycyjnego przewodowego telefonu czy komunikacji krótkofalarskiej. Zwiedzający wcielą się w rolę obsługi naziemnego portu lotniczego - wyjaśnia Marcin Centkowski. 

Wystawa będzie dostępna w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 7 stycznia do połowy maja 2020 roku w sali ekspozycyjnej na 4. piętrze budynku. Pod koniec stycznia toruńskie centrum nauki zaprosi na kolejną czasową ekspozycję „Przytul Polskę". 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz