Zamknij

Kolejna wielka sportowa impreza w Toruniu? Chodzi o...

09:52, 24.11.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj fot. Lech Kamiński
REKLAMA

Toruń ubiega się o organizację Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w 2024 lub 2026 r. Prezentacja naszej kandydatury odbyła się 23 listopada 2021 r. w Arenie Toruń.

O godz. 14.00 reprezentanci oferty Torunia, zgromadzeni w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema, połączyli się online z przedstawicielami federacji World Athletics. Po prezentacji spotu promującego kandydaturę naszego miasta nastąpiła 10-minutowa sesja pytań i odpowiedzi z udziałem przedstawicieli Lokalnego Komitetu Organizacyjnego – członków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i władz Torunia.

W prezentacji toruńskiej aplikacji na Halowe Mistrzostwa Świata uczestniczyli (z Areny Toruń i online): Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia, Krzysztof Wolsztyński – Dyrektor Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, Piotr Długosielski – Dyrektor ds. relacji międzynarodowych PZLA, Hubert Trochimowicz – Sekretarz Generalny PZLA, Paulina Rybak – Local Organising Committee i Maciej Grześkowiak – Local Organising Committee – prowadzący i tłumacz.

- Halowe Mistrzostwa Świata w naszym mieście będą dobrze przygotowane! – zapewnił prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawicieli World Athletics. – Mamy znakomite hotele,  dobrą gastronomię, gościnnych mieszkańców i wspaniały smakołyk, jakim jest toruński piernik, którego wzór był maskotką Halowych Mistrzostw Europy w 2021 r.

W kilkuminutowym wystąpieniu prezydent wspomniał o kulturowym dziedzictwie Torunia – postaci Mikołaja Kopernika, obecności na liście UNESCO, atrakcyjności turystycznej oraz najważniejszych toruńskich symbolach. Wskazał Arenę Toruń jako miejsce, które zapewnia nam rangę polskiej stolicy halowej lekkiej atletyki i podkreślił wagę doświadczenia w organizacji wydarzeń sportowych na europejskim i światowym poziomie.

Przypomniał, że od siedmiu lat gościmy co roku w Toruniu najlepszych lekkoatletów na Copernicus Cup, który w 2021 r. był po raz piąty włączony do cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. W Arenie Toruń od 2015 r. odbywają się także Mistrzostwa Polski, a w tym  roku zorganizowaliśmy w trudnym czasie pandemii 5-7 marca 2021 r. Halowe Mistrzostwa Europy, w których wzięło udział 682 zawodników (370 mężczyzn i 312 kobiet).

Nieoficjalnie wiadomo, że na każdy z tych terminów - rok 2024 i 2026 - jest co najmniej kilku chętnych kontrkandydatów naszego miasta. Z pewnością za Toruniem przemawia doświadczenie organizacji imprezy w warunkach pandemii i znakomita oglądalność  zawodów, która wzrosła o 34 proc. w porównaniu z ostatnimi halowymi mistrzostwami Europy w Glasgow w 2019 r. Podczas toruńskich mistrzostw przed telewizorami zasiadło w Europie łącznie blisko 20 mln widzów.

Podczas spotkania w Arenie Toruń prezydent Michał Zaleski odebrał z rąk Krzysztofa Wolsztyńskiego, prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, podziękowanie za wkład Torunia w rozwój polskiej lekkiej atletyki, w tym organizację programu "Lekkoatletyka dla każdego".  

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WybórWybór

19 2

Jak nie kultura to sport tylko zwykły mieszkaniec Torunia nie ma gdzie pracować bo nie ma zakładów pracy. 10:34, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdzie maski ?gdzie maski ?

16 0

Do tego bez DDM ,przez nich zaraza toczy mieszkańców, nie starczy respiratorów. Potencjalni siewcy śmierci. 11:34, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLPOL

3 0

Aż miło słucha się takiego prezydenta : https://twitter.com/i/status/1463202107054608387 . Czy nasz się odważy powiedzieć prawdę mieszkańcom Torunia ??? 06:06, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%