Zamknij
REKLAMA

Natalia i Maks blisko Pjongczang. Jakie mają szanse na występ w igrzyskach?

11:35, 13.12.2017 | Michał Malinowski
Skomentuj Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Wszystko na to wskazuje, że Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, para taneczna toruńskiego Axla, będzie reprezentować miasto i kraj na zimowych igrzyskach olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. 

Natalia i Maksym wywalczyli kwalifikację dla kraju w kwietniu tego roku podczas mistrzostw świata w Helsinkach, na których zajęli 14. miejsce

- Natalia z Maksem spełniają wszelkie kryteria do tego, aby startować na igrzyskach olimpijskich, natomiast oficjalnej nominacji jeszcze nie dostali. Nie wiadomo, kiedy Polski Komitet Olimpijski ją ogłosi – mówi Sylwia Nowak – Trębacka, trenerka naszej eksportowej pary tanecznej.  

I słowo eksportowa jest tu jak najbardziej na miejscu, bo Natalia i Maks to w tej chwili najlepszy polski duet. Są najwyżej sklasyfikowaną parą w rankingu ze wszystkich polskich par. Plasują się na wysokim 15. miejscu na 138 par (kolejny polski duet jest dopiero na 78. miejscu w rankingu). Za nimi już starty w zawodach z cyklu Grand Prix i Challenger, podczas których zaprezentowali się z niezłej strony. Teraz czekają ich jednak o wiele większe wyzwania. 

- W tej chwili jesteśmy w środku sezonu. Przed nami jedne z ważniejszych zawodów w tym sezonie, jakimi są mistrzostwa Polski, które odbywają się w formule Pucharu Czterech Narodów z udziałem par z Polski, Słowacji, Czech i Węgier – dodaje Sylwia Nowak - Trębacka. - Natalia i Maks mają za sobą starty w serii Grand Prix i Challenger. Startowali przyzwoicie, ale jeszcze nierówno. Przydarzały się drobne błędy, poza startem w Tallinie, który był bezbłędny. Uplasowali się na pierwszym miejscu, bijąc swój rekord personalny. 

Cieszy również fakt, że do pełni zdrowia powrócił Maks, który w kwietniu musiał przejść operację kręgosłupa, a jeszcze wcześniej zmagał się z urazem dłoni, którego nabawił się na jednym z treningów. 

- Dłoń została już dawno wyleczona, natomiast w kwietniu przeszedł dość poważną operację kręgosłupa. W tej chwili już nie odczuwa skutków zabiegu, ale z tego powodu przeciągnęły się przygotowania do sezonu. Priorytetem było oczywiście zdrowie – kończy Sylwia Nowak - Trębacka

Igrzyska potrwają od 9 do 25 lutego 2018 roku. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%