Polski Cukier Toruń z wyjazdowym zwycięstwem. Polpharma pokonana!

10:21, 02.03.2021 ddtorun.pl Aktualizacja: 10:57, 02.03.2021
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Donovan Jackson celnym rzutem za 2 rozpoczął spotkanie w Starogardzie Gdańskim. Dużo lepiej w ten mecz weszli jednak gospodarze, którzy wykazywali się dużo lepszą celnością i energią w grze. Torunianie próbowali gonić, a po celnym rzucie Trottera wyszli nawet na prowadzenie 13:10, jednak przez własne błędy oraz skuteczność Polpharmy, Polski Cukier Toruń przegrywał po pierwszej kwarcie 25:16.

W drugiej kwarcie torunianie odnaleźli właściwy rytm i zaczęli odrabiać starty. Dzięki celnym rzutom wolnym gości oraz błędom gospodarzy, różnica punktowa między drużynami zmniejszała się. Kolejne punkty w drużynie Polskiego Cukru Toruń dokładali Diduszko, Kulig i Cel, dzięki czemu torunianie doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na minimalne prowadzenie.

Kociewskie Diabły nie zamierzały jednak odpuszczać i pod koniec pierwszej części meczu ponownie wyszły na prowadzenie. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc  45:41.

Trafieniem za 2 punkty drugą część gry rozpoczął Bartosz Diduszko. Ponownie bardziej skuteczni byli gospodarze, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 58:46. Torunianie zaczęli jednak odrabiać starty. Nieomylny był Donovan Jackson, celne trafienia dołożył też Bartosz Diduszko, dzięki czemu goście tracili już tylko 1 punkt do Polpharmy. Dzięki trafieniu Marko Ramljaka na minutę przed końcem trzeciej kwarty Polski Cukier wyszedł na prowadzenie. Przed ostatnią kwartą to Polpharma prowadziła 66:65.

Czwartą kwartę lepiej zaczęli gospodarze, co pozwoliło im wyjść na 5-punktowe prowadzenie. Torunianie nie zamierzali się poddawać, trafiał Donovan Jackson, „trójkę" dorzucił Samsonowicz. Na 4 minuty przed końcem meczu Toruń wyszedł na prowadzenie. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, jednak to Polski Cukier Toruń okazał się lepszy i wygrał 94:87.

Polpharma Starogard Gdański – Polski Cukier Toruń 87:94

Polpharma Starogard Gdański: T. Allen 21, S. Haney 18, G. Surmacz 12, S. Kowalczyk 10, I. Williams 9, J. Furstinger 9, J. Jarecki 4, K. Johnson 4, S. Walda 0, S. Urbański – nie zagrał, K. Reszka – nie zagrał, M. Itrich – nie zagrał.

Polski Cukier Toruń: D. Jackson 27, O. Trotter 15, C. Bragg Jr. 13, B. Diduszko 12, A. Cel 9, D. Kulig 9, M. Samsonowicz 5, M. Ramljak 4, A. Perka 0, M. Wieluński 0, J. Kondraciuk – nie zagrał.