W zakończonym sezonie Elana Toruń przyciągała tłumy przed telewizory! Naszej redakcji udało się pozyskać dane oglądalności spotkań żółto-niebieskich w starciach z Olimpią Elbląg i GKS Bełchatów. Statystyki są imponujące!
Choć sezon 2018/2019 już się zakończył, a piłkarze przygotowują się do kolejnych rozgrywek, to echa fantastycznej (mimo braku happy-endu) rywalizacji o awans na zaplecze Ekstraklasy dalej rozbrzmiewają w Toruniu. Żółto-niebiescy byli prawdziwą rewelacją minionych zmagań, a z danych udostępnionych nam przez Telewizję Polską wynika, że stali się ulubieńcami nie tylko kibiców z naszego miasta.
Wyjątkowo emocjonujące i obfite w gole spotkanie Elana Toruń - GKS Bełchatów (zakończone wynikiem 4:2 dla żółto-niebieskich) oglądało w TVP3 niecałe 200 000 osób! To dane ze szczytowego momentu oglądalności. Jeżeli dodamy do tego widzów zebranych na kanale sport.tvp.pl to wyjdzie na to, że mecz toruńskich piłkarzy widziało ponad 250 000 osób!
Tak samo świetnie wygląda statystyka oglądalności meczu decydującego o awansie do I ligi. Choć torunianie go przegrali (0:1), to tłumy przed telewizorami mogą imponować. TVP 3 włączyło ponad 220 000 osób, a w serwisie sport.tvp.pl 30 000 osób.
Łatwo policzyć (oczywiście, w dużym uproszczeniu), że spotkania II ligowej Elany Toruń u siebie oglądało łącznie ponad pół miliona osób! Co ciekawe, to statystki na podobnym poziomie co najważniejsze spotkania żużlowej PGE Ekstraligi. Tak wyglądała natomiast oglądalność finałowych spotkań Energa Basket Ligi pomiędzy Polskim Cukrem Toruń a Anwilem Włocławek:
Mecze finałowe – dane na podstawie badań Nielsen Audience Measurement (polskikosz.pl):
G1, Polski Cukier – Anwil, czwartek, 30.05, PS Extra, godz. 17.30 – 21.1 tys.
G2, Polski Cukier – Anwil, sobota, 01.06, PS Extra, godz. 18.00 – 8.5 tys.
G3, Anwil – Polski Cukier, wtorek, 04.06, PS Extra, godz. 18.00 – 15.9 tys.
G4, Anwil – Polski Cukier, czwartek, 06.06, PS Extra, godz. 17.30 – 11.7 tys.
G5, Polski Cukier – Anwil, niedziela, 09.06, Polsat Sport, godz. 17.30 – 41.1 tys.
G6, Anwil – Polski Cukier, środa, 12.06, Polsat Sport, godz. 17.30 – 11.4 tys. (I połowa) i 45.9 tys. (II połowa, po awarii oświetlenia i godzinnej przerwie)
G7, Polski Cukier – Anwil piątek, 14.06, Polsat Sport, godz. 20.00 – 65.4 tys.
Oczywiście, należy zaznaczyć, że koszykówka transmitowana jest przez kanały zamknięte dla większości widzów (szczególnie kanał Polsat Sport Extra), a i odbiór Nsport nie jest ogólnopolski. Dla porównania TVP 3 to kanał ogólnodostępny, działający na multipleksach. Jednak statystyki oglądalności i tak są bardzo imponujące, a także pokazują potencjał piłki nożnej.
Oby statystyki oglądalności w tym sezonie wyglądały podobnie!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz