Zamknij

Uwierzyć w siebie i drużynę. To ostatnie pożegnanie z Toruniem przed wylotem do Rio!

15.10, 26.07.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Od lewej: Jakub Dyjas, Natalia Rutkowska i Edyta Jasińska Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Jakub Dyjas (tenis stołowy) oraz Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska (kolarstwo torowe) pożegnali się z Toruniem przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. 

Po kolarzach, Michale Kwiatkowskim i Michale Gołasiu oraz wioślarzach, Mirosławie Ziętarskim i Robercie Fuchsu, przyszedł czas na kolarki, Edytę Jasińską i Natalię Rutkowską oraz Jakuba Dyjasa. Ze sportowcami spotkał się we wtorek prezydent Michał Zaleski. 

[ZT]3323[/ZT]

Jakub Dyjas (Energa Manekin Toruń) wystąpi w singlu i deblu. Aktualnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Ostródzie. Do Torunia urwał się dosłownie na chwilę. Ostatni szlif formy, w środę ślubowanie olimpijskie i w czwartek wylot do Brazylii. 

- W turnieju drużynowym będą na pewno większe szanse niż w turnieju indywidualnym. Jeżeli pokazałbym formę z tegorocznych drużynowych mistrzostw świat, to mogę również myśleć o   dobrym miejsce w singlu. Udawało mi się ogrywać zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu. Jest pozytywnie nastawiony – mówi Jakub Dyjas. 

W wyścigu drużynowym na dochodzenie na 4000 metrów wystąpią nasze kolarki torowe, Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Cycling Toruń. W co mierzą nasze „torówki”?

- Jesteśmy gotowe. Najgorsze za nami. Teraz tylko skupienie i walka o jak najlepszy występ na igrzyskach. Założenia grupowe i trenera to miejsce w przedziale 3 – 6. Liczymy na dużo, a medal byłby ukoronowaniem dla kolarstwa torowego w Polsce – przyznaje Edyta Jasińska. 

Dla tenisistów stołowych, igrzyska rozpoczną się już 6 sierpnia, kiedy to rozpoczną się eliminacje. „Torówki” powalczą o medale 11 sierpnia

(Michał Malinowski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%