Zamknij
REKLAMA

Sportowcy z Torunia polecą do Tokio. Dostali od miasta stypendia w wysokości...

13:04, 04.09.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Adam Jóźwiak

Sportowcy z Torunia polecą do Tokio. O co będą walczyć?

Troje toruńskich sportowców uzyskało kwalifikacje do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Są to stypendyści Prezydenta Miasta Torunia, którzy od września tego roku otrzymają od miasta dodatkowe wsparcie na czas przygotowań do igrzysk w wysokości 3000 zł brutto. 

W 2020 roku w Tokio zobaczymy toruńskich zawodników:

- w żeglarstwie w klasie 470 Jolantę Ogar – żeglarkę z UKŻ Wiking,
- w wioślarstwie w czwórce podwójnej kobiet Katarzynę Zillmann - wioślarkę z AZS UMK,
- w dwójce podwójnej mężczyzn – Mirosława Ziętarskiego - wioślarza z AZS UMK.

Prezydent Torunia Michał Zaleski pogratulował zawodnikom tego historycznego sukcesu oraz wręczył każdemu z nich decyzję o przyznaniu zwiększonego - począwszy od miesiąca września 2019 r. - stypendium sportowego na czas przygotowań olimpijskich. Comiesięczna kwota stypendium wynosi od tej pory 3000 zł brutto.

Zawodnicy wspominali zawody, dzięki którym uzyskali kwalifikacje, oraz opowiadali o przygotowaniach do igrzysk.

- Wróciliśmy z Japonii, gdzie odbywały się kwalifikacje olimpijskie i gdzie na własnej skórze mogliśmy odczuć temperatury, jakie tam panują, a byliśmy dokładnie w tym okresie, w jakim za rok będą odbywać się igrzyska. Jest tam bardzo gorąco, 30 stopni, a odczuwalna temperatura powyżej 40 stopni, do tego ekstremalna wilgotność, co powoduje, że organizm męczy się bardzo szybko i nam Europejczykom będzie się bardzo trudno przystosować do tych warunków, ale już działamy w tym kierunku – powiedziała Jolanta Ogar.

- Po tych nieudanych mistrzostwach Europy zapanował niepokój w naszych szeregach, ale potem były dwa udane starty na mistrzostwach świata – wspominała Katarzyna Zillmann. -Czołówka się tak śrubuje, że różnice stają się bardzo niewielkie. Może nie udało się nam teraz obronić mistrzostwa świata, ale te najważniejsze regaty czekają nas już za rok.

Kwalifikację na XXXII olimpiadę otrzymali także torunianie, którzy trenują z klubami w innych miastach. Są to wioślarze czwórki bez sternika, Michał Szpakowski i Mikołaj Burdy, którzy startują w klubach bydgoskich.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone