Zamknij
REKLAMA

Toruń: planujesz zrobić zakupy, w którąś z grudniowych niedziel? W te dni sklepy będą otwarte!

17:59, 01.12.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Toruń: planujesz zrobić zakupy, w którąś z grudniowych niedziel? W te dni sklepy będą otwarte!

Dobra informacja dla wszystkich miłośników niedzielnych zakupów. W grudniu będzie można je zrobić w aż trzy niedziele: 15, 22 i 29 grudnia. 

Przypomnijmy. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 r. Zgodnie z nią handel do końca br. jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. To z kolei oznacza, że w grudniu w aż trzy niedziele będzie możliwość zrobienia zakupów: 15, 22 i 29 grudnia. 

W poprzednim roku zakaz handlu nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedziele miesiąca, w tym roku jest to ostatnia niedziela miesiąca, a w kolejnym roku zakazów będzie więcej. Od 2020 r. klienci galerii handlowych i innych sklepów będą musieli przygotować się na nowe ograniczenia. Handel wówczas będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia (chyba że w tych dniach wypada święto wolne od pracy, co może zdarzyć się np. w kwietniu w przypadku Wielkanocy).

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Zofia Zofia

0 0

Idiotyzm 18:48, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz