Prawie 20 metrowy świerk stanął na placu przed urzędem marszałkowskim. Zaczyna się jego ozdabianie. Pracownicy urzędu umieszczą na nim tysiące lampek i tradycyjne ozdoby. Drzewko rozbłyśnie przed świętami Bożego Narodzenia.
- Choinka kojarzy się z magiczną aurą, rodzinnym ciepłem i spotkaniami z najbliższymi. Szczególnie teraz w okresie pandemii potrzebujemy impulsu, który rozjaśni nam życie – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) pochodzący z zasobów Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Wyrosło w raciniewskim lesie w powiecie chełmińskim. Pierwszym etapem przygotowań do świat Bożego Narodzenia był wybór choinki, którego marszałek Piotr Całbecki dokonał 27 listopada.
Przed siedzibą samorządu województwa pojawi się także bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
W tym roku płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami wydaną przez urząd marszałkowski przygotował zespół „Z Nocy w Moc”.
[ALERT]1607412670484[/ALERT]
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
Każdy kto nie brał karty w referendum do glosowania, ma jej krew na rękach. Definitywnie powinien zostać przerobiony na mydło, a politykom którzy do tego zachęcali, wydłubać oczy.
***** kolorowych
14:39, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz