Ze względu na pandemię COVID-19 tradycyjne przedświąteczne spotkanie prezydenta z mieszkańcami zostało odwołane. Nie oznacza to jednak, że miasto nie pomoże najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zazwyczaj dostawali oni paczki świąteczne na Wigilii Miejskiej, w tym roku dostarczą je harcerze.
W ramach wigilijnego spotkania z mieszkańcami, w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta otrzymają paczki żywnościowe z potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez toruńskich restauratorów – Gmina Miasta Toruń zakupi je w ramach działań wspierających branżę gastro - paczki będą rozwożone od 21 grudnia 2020 roku.
- Do mieszkańców, wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, trafi łącznie prawie 1700 paczek, dystrybuowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Toruń. Danie, które się tam znajdą, będą przygotowane tak, aby można było odgrzać je i podać na wiligijnej kolacji – informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.
Odwołano także tradycyjne spotkanie z podopiecznymi toruńskich domów dziecka – zamiast mikołajkowej zabawy w auli Młodzieżowego Domu Kultury, która co roku organizowana była w okolicach 6 grudnia, do placówek zostaną dostarczone całodzienne posiłku przygotowane przez toruńskie restauracje.
Zarówno Wigilia Miejska jak i mikołajkowe spotkanie z dziećmi organizowane w takiej formule to zadania łączące działania MOPR-u i wsparcie gminne dla branży gastronomicznej, pozwalają one także zminimalizować ryzyko dalszych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Chociaż święta będą znacznie mniej uroczyste, to oczywiście w Toruniu nie zabraknie świetlnych iluminacji. Toruńskie ulice przez sytuację ekonomiczną związaną z pandemią będą oświetlone skromniej niż przed rokiem – włączona zostanie tylko część ozdób. Prawdopodobnie świetlne dekoracje uruchomione zostaną 5 grudnia.
Tradycyjnie na Rynku Nowomiejskim stanie szopka bożonarodzeniowa.
- Jej montaż rozpocznie się 10 grudnia, a już 15 grudnia będziemy mogli odwiedzać to miejsce – dodaje prezydent Michał Zaleski.
Szopkę będzie można odwiedzać do 3 lutego 2020 r.
[ALERT]1606491998441[/ALERT]
glomary19:53, 27.11.2020
Co to będzie dziadek mróz ,czyli tow. gospodarz Michał nie będzie życzył mieszkańcom wszystkiego najlepszego, w tym pałacu dla swojego kumpla M. Żydowicza?
Qbc22:25, 27.11.2020
Miasto zrobiło skyway dało 18 tysi na jakiś mural a nie ma na lampki na choinkę maskara.
od lat02:01, 28.11.2020
z tym czlowiekiem nie podzielło bym się opłatkiem taki fałsz...
Putin07:19, 28.11.2020
Zamiast tych świątecznych *%#)!& włączcie normalnie lampy w mieście.
Poczekajcie 09:06, 28.11.2020
Jak w najbliższym czasie zmieni się komunikacja miejska i nie nie chodzi o podwyżki cen.
Polin21:15, 06.12.2020
Teraz my stawiamy warunki. Od 10 -18 święto chanuki. Goje zostać w domach.
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18