Zamknij
REKLAMA

'Ludzie, nie pajacujcie'. Ostre słowa torunianki do mieszkańców!

11:39, 24.11.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

'Ludzie, nie pajacujcie'. Ostre słowa torunianki do mieszkańców!

Prezentujemy list naszej Czytelniczki dotyczący przestrzegania przepisów sanitarnych w pojazdach MZK. Torunianka ma duży żal do mieszkańców. 

Witam, ja w sprawie przestrzegania przepisów sanitarnych w MZK. Nie dość, że autobusy zatłoczone, nie ma przestrzegania limitu miejsc, to jeszcze ludzie mają gdzieś maseczki. Rano młodzież bez maseczek, miejsca na ustąpi, na uwagi o maseczki głupio się uśmiecha.

Wczoraj (poniedziałek) jechałam z dziewczyną na około 15 lat nie miała maseczki, kasłała i kichała, nikt nie zareagował. Dopiero wracając wieczorem do domu w autobusie 27 widziałam strażników miejskich, wtedy każdy założył maseczkę, jedna kobieta tylko dyskutowała, że 'pandemii nie ma, a maseczka nie chroni'. Tych kontroli powinno być więcej i surowe mandaty. 

Ludzie nie pajacujcie, nie słuchajcie imbecyli z Konfederacji, przestrzegajcie przepisów, bo wirus zabija. Ale my Polacy zawsze wiemy najlepiej i  musimy cwaniakować.  A może taka selekcja naturalna będzie dobra, ale z drugiej strony ja nie chce zachorować przez takich idiotów.

Pozdrawiam i apeluje o rozwagę.

Torunianka

[ALERT]1637751415156[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (27)

DD T.FabrykaKłamstwaDD T.FabrykaKłamstwa

19 15

....kolejny wyreżyserowany "List Od Czytelniczki" z Fabryki Kłamstwa -czyli "Dzień Dobry Toruń".
My-Czytelnicy / Torunianie czekamy na "List Od Wybudzonego Czytelnika" w sprawie braku podstaw: prawnych, medycznych, logicznych - zakładania kagańców i brania udziału w tej wyborczo- TVNowskiej Tresurze i Festivalu Hipokryzji !
14:50, 24.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zdejmij kaganieczdejmij kaganiec

9 6

.....tak jak cały ten zgodny - Zjednoczony covidowy front ponad podziałami (politycy PiS PO LEWICA) i tzw "dziennikarze" Konformiści. Upadek dziennikarstwa ! 15:43, 24.11.2021


Kontrole?Kontrole?

15 3

Serio? Ktoś widział Straż Miejską lub Policję w autobusie?
To trochę jak główna wygrana w totolotka, bo ja jeżdżę często i to przez całe miasto, a od dwóch lat ich nie widziałem. Częściej już można spotkać kontrolerów MZK, których jest dwóch. 15:26, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niePrzyjmujcieMandatniePrzyjmujcieMandat

21 6

i funkcjonariusze Policji państwowej i Strażnicy Miejscy wiedzą, że ich "kontrole" to są pozory legalności - nie chcą ryzykować zawiadomień do prokuratury art 231 przekroczenie uprawnień.
Tytuł dobry - Ludzie Nie Pajacujcie - zdejmijcie te kagańce i nie faszerujcie się własnym dwutlenkiem węgla ! 15:41, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntareAntare

18 8

Torunianka z listu jak widać jeszcze nie wyłączyła Telewizora !
biedna kobita 15:44, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rrrrrrrr

6 4

https://wolnemedia.net/ujawniono-ze-sa-trzy-wersje-szczepionki-na-covid-19/ 16:10, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

norymberga norymberga

16 5

za nakrecanie do zamrodzymu kazdy odpowie zgodnie z prawem zwlaszcza podzegacze prostytuujace sie za kase. 16:13, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:-):-)

5 3

nie biora kasy od big pharmy !!!!
List Otwarty — Trzy pytania naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2
Prawo do składania petycji jest gwarantowane konstytucyjnie, na mocy art. 63 zd. 1 Konstytucji RP. Apele i listy otwarte naukowców i lekarzy, włączając w list otwarty do Ministra Zdrowia, którego tekst umieszczony jest poniżej, są petycjami kierowanymi do władz publicznych w interesie publicznym, a zatem ich sygnatariusze korzystają z konstytucyjnej ochrony przewidzianej dla każdego (także dla lekarzy). Prosimy o władze i organy RP, o uszanowanie tych konstytucyjnych praw.Trzy pytania do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2. List Otwarty
Pan dr Adam Niedzielski Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze, Przekazuje się obecnie miliony złotych na promocję szczepień na SARS-CoV-2. Olbrzymie kwoty na reklamę otrzymało min. Polskie Radio, Telewizja Polsat, Telewizja Polska i inne media. W tym wypadku zasadnym jest się zapytać, czy szczepienia są rzeczywiście skuteczne i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, gdyż wprowadzone warunkowo eksperymentalne preparaty, nazywane „szczepionkami” są nadal w trakcie badań. Zwracamy się w tej sprawie z listem otwartym i zadajemy trzy pytania.1. Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?

Dowody:

Artykuł 1: „Evidence of escape of SARS-CoV-2 variant B.1.351 from natural and vaccine-induced sera” opublikowany w Cell (https://doi.org/10.1016/j.cell.2021.02.037) w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że w chwili obecnej oryginalny wirus z Wuhan, tzw. „early Wuhan”, na bazie którego powstały szczepionki na COVID-19 uległ mutacji. Mamy obecnie do czynienia z wirusami o tak silnych mutacjach, że szczepionki nie są skuteczne.

Artykuł 2: “Impact of SARS-CoV-2 B.1.1.7 Spike variant on neutralisation potency of sera from individuals vaccinated with Pfizer vaccine BNT162b2” opublikowany w Nature (https://www.nature.com/articles/s41586-021-03412-7) dowodzi, że szczepienia preparatem Pfizer nie chronią przed zakażeniem brytyjską wersją wirusa SARS-Cov2 B1.1.7., której występowanie w populacji polskiej wynosi obecnie 97%. W związku z tym, dokonuje się u nas masowych szczepień przeciwko wirusowi, który de facto już nie istnieje.

Artykuł 3: „A two-dose regimen of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine did not show protection against mild-to-moderate Covid-19 due to the B.1.351 variant”, opublikowny w The New Journal of Medicine (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2102214) pokazuje na podstawie badań przeprowadzonych w RPA, że szczepionka AstraZeneca jest nieskuteczna w stosunku do wariantu południowoafrykańskiego koronawirusa.

Artykuł 4: „Evidence for increased breakthrough rates of SARS-CoV-2 variants of concern in BNT162b2 mRNA vaccinated individuals”, umieszczony jako preprint przez medRxiv (https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v1) wskazuje na podstawie badań przeprowadzonych w Izraelu, że preparat firmy Pfizer może mieć znacznie mniejszą efektywność wobec wariantu południowoafrykańskiego (B.1.351) i brytyjskiego (B.1.1.7). Należy dodać, że szczepionka Pfizera może wywoływać poważne działania uboczne, w tym zapalenie mięśnia sercowego. Jest to także przedmiotem badań w Izraelu.2. Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg?

Dowód:

Artykuł „The SARS-CoV-2 spike protein alters barrier function in 2D static and 3D microfluidic in-vitro models of the human blood–brain barrier” w Neurobiology of Disease (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S096999612030406X) Nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA – kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Autorzy wskazują na to, że białko wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach zmienia funkcję bariery krew-mózg, co może prowadzić do jej wzmożonej przepuszczalności i penetracji. Przekroczenie bariery krew-mózg wywołuje objawy neurologiczne o różnym stopniu nasilenia, od łagodnych do ciężkich. Symptomy mogą wystąpić natychmiast albo ujawnić się z opóźnieniem, nawet po kilku latach.3. Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej (vaccine–induced immune thrombotic thrombocytopenia)? Z uwagi na powikłania poszczepienne, niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, nie stosują szczepionek AstraZeneca. Podobnie amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po innej szczepionce wektorowej, Johnson & Johnson. Korelacja zakrzepic ze szczepieniami została udowodniona naukowo.

Dowody:

Artykuł 1: „Thrombotic Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCov-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104840?articleTools=true (SARS-CoV-2 poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zakrzepowa — badania niemiecko-austriackie).

Artykuł 2: Thrombosis and Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCoV-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104882?articleTools=true (badania norweskie)

Artykuł 3: „Towards Understanding ChAdOx1 nCov-19 Vaccine-induced Immune Thrombotic Thrombocytopenia (VITT) https://assets.researchsquare.com/files/rs-440461/v1/8eabf306-6fd4-4a89-a7a3-8f4d06c89a55.pdf (badania niemieckie).

Artykuł 4 „Welcome to the Reuters.com BETA. Read our Editor’s note on how we’re helping professionals make smart decisions”. https://www.reuters.com/world/us/texas-woman-hospitalized-after-jj-shot-with-similar-symptoms-blood-clot-cases-2021-04-23 (badania amerykańskie CDC – amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po szczepionce Johnson & Johnson.) Można by dodatkowo zapytać: Czy planuje się dalsze zakupy szczepionek przeciw nieistniejącej już wersji wirusa, co spowoduje niepotrzebne wydanie miliardów złotych z kieszeni podatnika?Jeżeli konkluzje wynikające z odpowiedzi na te pytania prowadzą do wniosku, że szczepienia są nieskuteczne wobec nowych mutacji, ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna) oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson) i innych powikłań, a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu.Podpisali:

dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”

dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i Podsekretarz Stanu w MZ

prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski

prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska

prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko

prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk

prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska

prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW

dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL

dr Mariusz Błochowiak, Poznań

dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa

dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź

dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg

dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków

dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz

dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz

dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok

lek. med. Krystyna Szumik-Taraszkiewicz

lek. med. Jeremi Gawinek, Herne

lek. med. Alicja Alda, Bergen

lek. dent. Anna Walacik, Lublin

lek. med. Agata Osiniak, Majdan Królewski

lek. med. Ewelina Gierszewska, Chojnice

lek. med. Dorota Staszewska, Warszawa

lek. med. Katarzyna Skubisz, Wieliczka

lek. med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk

lek. med. Maciej Gajowski, Karpacz

lek. med. Piotr Iwulski, OlsztynStowarzyszenie „Wolne Wybory”, ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa, Paweł Lang, Koordynator 16:17, 24.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolPol

2 5

Wymyśl coś nowego, bo te wypociny już wstawiałeś ... 16:44, 24.11.2021


PolPol

2 11

Widzę, że wioskowe głupki znowu w natarciu! Jak tak nienawidzicie ddtorun to po kiego tu wchodzicie! 16:46, 24.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

5555

10 3

by sie posmiac z wyznawcow covidianizmu i ich iq.:-)))) 17:18, 24.11.2021


zdrowia .zdrowia .

8 2

Ciezko sie zmierzyc z faktami co ?
Czas na 6 dawke tylko dozyj .
https://www.youtube.com/watch?v=mVEsIbLfmGU 17:22, 24.11.2021


55 lat  tajnosci .55 lat tajnosci .

4 2


55 lat FDA!!!!SAD USA DOPUSZCZALNOSC informacji tajna !!!!!
https://creativedestructionmedia.com/news/2021/11/17/the-fda-will-allow-you-to-see-the-data-it-used-to-approve-the-vax-in-2076/
creativedestructionmedia. com/news/2021/11/17/the-fda-will-allow-you-to-see-the-data-it-used-to-approve-the-vax-in-2076/ (FDA pozwoli ci zobaczyć dane, których użyła do zatwierdzenia pr eparatow dopiero 2076 roku! FDA obiecała „przejrzystość” w sprawie preparatow mRNA, kiedy zatwierdziła Szprycera {zrozum, chodziło nam o Comirnaty – która nie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych; Pficer wciąż jest w trakcie zatwierdzania w sytuacjach awaryjnych} do ogólnego stosowania, nawet teraz u dzieci . Nagle wydaje się, że FDA straciła religię przejrzystości. FDA poprosiła sędziego federalnego, aby opinia publiczna poczekała do roku 2076 z ujawnieniem wszystkich danych i informacji, na których opierała się przy licencjonowaniu pr paratu fauciego prz ciw grypie firmy Szprycer. To nie jest literówka. Chce 55 lat, aby udostępnić te informacje opinii publicznej, pisze Aaron Siri w Substack. Jak wyjaśniono w poprzednim artykule , FDA wielokrotnie obiecywała „ pełną przejrzystość ” w odniesieniu do preparatow , w tym potwierdzając „ zaangażowanie FDA w przejrzystość ” przy licencjonowaniu pr paratu firmy Szptycer. Mając na uwadze tę obietnicę, w sierpniu i bezpośrednio po zatwierdzeniu ponad 30 naukowców, profesorów i naukowców z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w tym kraju poprosiło o dane i informacje przesłane do FDA przez Pficer w celu uzyskania licencji na preparat genowy . mRNA.
17:27, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

?polciu czytasz??polciu czytasz?

3 2

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056?fbclid=IwAR0tQgBApfTn6O1QmXU1sf2WAELUS9s9APxR4Q7Y5-gSpcozvkBAAwuqkGM 17:42, 24.11.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PolPol

0 3

No to jakie wnioski wyciągnięte? Czy gorszy cały wirus z kolcami czy same kolce? A tak na marginesie, to dobrze że takie prace powstają, bo zawsze można skład szczepionki zmodyfikować. .. 20:54, 24.11.2021


:-(:-(

0 0

https://www.bitchute.com/video/MfBUhoaXcSqe/ czy takie zmiany jesli to prawda takze mozna modyfikowac? 11:41, 25.11.2021


Co z tym ?Co z tym ?

0 0

https://www.youtube.com/watch?v=TDOj3a60OQQ 13:15, 25.11.2021


horban 2,6 mln od pfhorban 2,6 mln od pf

3 2

www.youtube.com/watch?v=hhYY7TTnVW4&t=1263s&ab_channel=RadioZET 18:31, 24.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

3 2

od 22mln . 18:31, 24.11.2021


Jak to ?Jak to ?

3 2

https://dziennikzarazy.pl/21-11-powiedz-gibraltar/ 18:39, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TsirtiTsirti

12 7

A najgorsze są takie parszywe chwasty jak rzekoma czytelniczka. 4 dawki juz wstrzyknęła morda schowana za dwoma maskami i jeszcze jątrzy i donosi. Tymowa ściera platformiana. Pomijając czy covid jest ściemą czy nie. To tak sie nie robi. Jeżdżę bez maski to mój wybór i decyzja. A ty ścierko. Jak sie boisz to jeździj rowerem czy taksówką. I sie odp. ier. doll od normalnych ludzi. Widać ze 15 latki maja wiecej w głowie niz typowy tępy elektorat platformiani-pisowski 19:16, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

D D T. KłamieD D T. Kłamie

7 1

Ta Gadzinowa gazetka d.d. t. Klamie dezinformuje i napuszcza jednych na drugich ! 20:32, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Major suchodolskiMajor suchodolski

2 1

Niech czytelniczka utka dziure 23:30, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLPOL

6 1

Przestańcie już pisać list sami do siebie. Wiemy że, wam ( pseudo mediom ) zapłacili za szczucie na ludzi. Zostaniecie rozliczeni za ta zbrodnię. 05:50, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

apokalipsaapokalipsa

6 1

Wirus to narzędzie do resetu ekonomiczno-gospodarczego.
Rząd zadeklarował w Międzynarodowym Funduszu Walutowym zaszczepienie całej dorosłej populacji do 2023r (jest tam taki wpis) Ktoś zapyta co ma MFW do szczepień?
Ma banki...A to jest tuż konkretne narzędzie szantażu.
80 banków centralnych zadeklarowało walutę CBDC.
Celem jest świat bez gotówki.
Nie wyszczepione państwa będą gorzej traktowane, mogą nie dostawać kredytów, korporacje będą się wycofywać. 07:44, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RickBloodRickBlood

3 0

No pięknie. Paniusia nie ma pojęcia jakie jest stanowisko większości z nas, ale najłatwiej zwyzywać od imbecyli na podstawie łgarstw i już się czuje lepiej, wyżej od nas, podludzi.

Może chociaż jeden dzień nie będę opluwany? Może jeden? 14:20, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Gdzie są patrole mundurowych na starówce? Nocą na Szerokiej, na Nowym i Starym Rynku żądzą żule i wszelkiej maści menele. Tragedia, dramat. Nawet nie chce się iść na spacer, bo po co mi takie widoki. 09:03, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%