Zamknij

Wielki dramat mieszkanki Torunia! "Zabito członka mojej rodziny!"

20:39, 31.07.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Wielki dramat mieszkanki Torunia! "Zabito członka mojej rodziny!"

Publikujemy treść apelu (listu) Czytelniczki, której kotka została najprawdopodobniej otruta. 

APELUJĘ DO MIESZKAŃCÓW (DZIAŁKI ŚW. JÓZEFA TORUŃ)!

W miniony weekend tj. 25-26.07.2020r. została zabita moja kotka. Kotce została zrobiona sekcja zwłok w klinice weterynaryjnej wskazująca m.in. na znaczną ilość krwi w jamie brzusznej.

Wyniki sekcji zwłok jednoznacznie wskazują, że nie umarła z przyczyn naturalnych, a dopuszczono się barbarzyńskiego okrucieństwa. Wyniki zostały skonsultowane z czterema weterynarzami, wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że została w okrutny sposób zabita.

Nie był to wypadek lub przypadek! Kotka była wysterylizowana, raczej nieufna, spacerująca blisko domu - w najbliższej okolicy, więc sprawcą musiał być ktoś z najbliższego otoczenia. Ktoś z ludzi, którzy mieszkają obok mnie, kogo widuje prawie codziennie wychodząc z domu, zabił członka mojej rodziny.

Może jest to temat, który wydaje się trywialny w dobie dzisiejszych wydarzeń na świecie, ale uważam, że jest to problem, który powinno się nagłośnić. Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że okrucieństwo można znaleźć nawet koło własnego domu, a ci którzy znęcają się nad zwierzętami, że nie pozostaną bezkarni. Może pomoże to ustrzec czyjegoś pupila.

Fot. Nadesłana

Pamiętajmy że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę Wiadomość tą kieruję szczególnie do wszystkich mieszkańców okolicy, szczególnie ulic PORZECZKOWA, CICHA, WESOŁA, (działki Św. Józefa Toruń), aby byli bardzo czujni i uważali na swoje koty.

Proszę o kontakt osoby, którym w ostatnim czasie w niewyjaśnionych okolicznościach zmarło zwierze, zaginęło bez śladu bądź osoby mające informacje na temat wyrządzanego zwierzętom okrucieństwa o kontakt pod numerem telefonu 570-150-292.

[ALERT]1596185587719[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MorfeuszMorfeusz

6 0

A no szkoda kotka,ten kto to zrobil powiem kruto to jest kawal g...a !!! 21:33, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łomatko Łomatko

1 4

To jest tragedia szkoda kotka naprawdę ale te luzem biegające nasze pupile to istne maszyny do zabijania głównie ptaków małych takich jak wroble. Niszczą gniazda i ptaki w odległości 10 km i robią to często z nudów nie głodu (tego akurat nauczyły się od ludzi). Okrucieństwo jest czymś karygodnym ale luzem biegające kotki też powinny być zakazane dla dobra natury. Mimo wszystko szczerze współczuję. To nie jest żadne rozwiązanie trucie zwierząt. 01:43, 02.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BB

0 1

Cy wiesz ile dzikie ptaki pożerają robaków? Nawet te zagrożone wyginieciem. Dla dobra robaków dzikie ptactwo powinno zostać wytępione. 08:33, 05.08.2020