Zamknij
REKLAMA

Toruń: mieszkańcy Gagarina w szoku. Pod ich blokami wyrosła płatna strefa parkowania!

20:38, 31.07.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: mieszkańcy Gagarina w szoku. Pod ich blokami wyrosła płatna strefa parkowania!

List Czytelniczki z ul. Gagarina 35, gdzie od środy (29 lipca) na pobliskim parkingu przy POLOmarkecie obowiązuje... płatna strefa parkowania. 

Witam,

piszę z prośbą o interwencję. W minioną środę na osiedlowym parkingu przy sklepie POLOmarket przy ul. Gagarina 34B pojawiły się informacje, iż parking jest na terenie prywatnym oraz należy uiszczać opłatę 3zł/h.

Za brak opłaty grozi kara 95zł za dobę. W regulaminie pojawia się również groźba egzekucji. Firma, która pobiera opłaty to: EuroPark Sp. Z o. o. ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa.

Parking ten położony jest wewnątrz osiedla. Remont parkingu został sfinansowany ze środków budżetu partycypacyjnego! Na osiedlu jest deficyt miejsc postojowych, a tu pojawia się firma która żąda opłaty za większość miejsc.

Przez ponad 40 lat można było tam parkować bezpłatnie!! Miasto wyremontowało, a ktoś prywatny żąda teraz opłat. Zaznaczyć trzeba, że market Polo to typowy  wewnątrzosiedlowy sklep, do którego 99% klientów przychodzi pieszo.

Obok znajduje się, również szkoła. Gdzie mieszkańcy mają parkować? Co władze miasta na to, że trzeba płacić prywatnej firmie za korzystanie z parkingu wyremontowanego z miejskiego budżetu? Od kogo dostali pozwolenie na pobieranie opłat??

Próbowaliśmy skontaktować się z tą firmą jednak tam zbywają nas i udają, że nie mają takiego parkingu w bazie.

Prosimy o wyjaśnienie tej sprawy.

Od redakcji: Wysłaliśmy zapytanie do firmy z Warszawy w tej sprawie oraz toruńskich urzędników.

Poniżej prezentujemy wyjaśnienie UMT: 

W rejonie budynku przy ul. Gagarina 34 B znajdują się trzy parkingi (w załączeniu mapa):

 1)   od południa (częściowo na gruncie miejskim) - w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu PoloMarket
 2)   od zachodu (na gruncie miejskim) - niewielki, kilku miejscowy, oddzielony od sklepu chodnikiem i niewielkim pasem zieleni
 3)   od zachodu (na gruncie miejskim) - wielomiejscowy wzdłuż uliczki dojazdowej, biegnącej przy bloku Szosa Okrężna 28-42, który jest oddzielony od PoloMarketu uliczką oraz małym parkingiem wskazanym w punkcie nr 2).

Fot. Nadesłana

W ramach budżetu obywatelskiego (na rok 2015) miasto wybudowało parking wskazany w punkcie nr 3) - i ten parking - powstały jako projekt wybrany w budżecie obywatelskim - JEST OGÓLNODOSTĘPNY i BEZPŁATNY - zgodnie z regułami.

Natomiast parkingi 1) oraz 2) zostały urządzone przez PoloMarket, za zgodą miasta, na koszt spółki zarządzającej PoloMarketem, bez prawa do żądania od miasta zwrotu kosztów tej inwestycji.

Przy czym mały parking oznaczony numerem 2) oraz południowa część parkingu nr 1) - od strony szkoły znajdują się na gruntach miejskich (kolor zielony na mapce). Miasto nie wyrażało zgody na pobieranie opłat parkingowych w tych miejscach.

Podsumowując można więc powiedzieć, że z parkingiem zbudowanym za pieniądze z budżetu obywatelskiego wszystko jest jak należy.

Za to sytuacja z dwoma pozostałymi parkingami jest nieprawidłowa i wymaga działania służb miejskich. Władający tym terenem Wydział Gospodarki Nieruchomościami niezwłocznie podejmie działania wyjaśniające w tej sprawie, aż do obciążenia właściciela PoloMarketu opłatami za niewłaściwe użytkowanie gruntu miejskiego i oczywiście usunięcia tablic i parkomatów z miejsc, w których nie mogą one być postawione.

Poniżej prezentujemy stanowisko firmy z Warszawy. 

Od dnia 29 lipca 2020 r. EuroPark Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest operatorem parkingu znajdującego się przy sklepie POLOmarket,
ul. Gagarina 34b. EuroPark działa na zlecenie właściciela sieci sklepów POLOmarket.  

Powodem nawiązania współpracy POLOmarket z EuroPark, były skargi klientów sklepu na brak wolnego miejsca postojowego. Często zdarzało się, że postój nie był możliwy.
 
Zgodnie z regulaminem parkingu do korzystania z miejsca postojowego uprawnieni są wyłącznie użytkownicy pojazdów, którzy zaparkują pojazd w miejscu do tego przeznaczonym i pobrali bilet z parkomatu.

Dla klientów sklepu POLOmarket na czas zakupów pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna, pod warunkiem pobrania bezpłatnego biletu z parkomatu. Za każdą następną godzinę parkowania należy „z góry” wnieść opłatę w parkomacie. Regulamin znajduje się przy wjeździe na teren parkingu oraz przy parkomacie.

Ewa Wronowska
Kierownik ds. Obsługi Klienta i Windykacji 
EuroPark Sp. z o.o.

[ALERT]1596112264297[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

PLPL

4 0

Dalej pozwalajcie budować markety w środku osiedli. Swoją drogą takie pobieranie opłat jest bardzo słabe wizerunkowo. Ja osobiście przestałem korzystać z Lidla na Olsztyńskiej. 15:55, 01.08.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SzefSzef

2 0

Ale pewnie jedziesz do innego a to ta sama firma 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 16:00, 01.08.2020


PLPL

0 0

Nie 💩 14:11, 02.08.2020


RozumiemRozumiem

1 0

Mieszkańca ale gdyby był właścicielem tego terenu to sam ogrodzil by drutem kolczastym. To tak jak by studenci chcieli zamieszkać za darmo w prywatnym mieszkaniu. Jest właściciel wiec on decyduję. A co do remontu to albo osoby głosując zostały oszukane albo się nie zaglebily w temat. 17:11, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dronekdronek

3 0

Już usunęli część oznakowań z południowej strony (wzdłuż szkoły), natomiast przy parkingu numer 2 dalej stoi parkomat na miejskim terenie i sugeruje jakoby ta część była płatna. Polo market zapomniał też o 3 miejscach parkingowych przy południowej ścianie sklepu, które również należą do miasta.

Należy też wspomnieć o tym, że ktoś namalował sobie kopertę na parkingu nr 2 ze swoim numerem rejestracyjnym.

Może w takim razie mieszkańcy zaczną sobie malować koperty skoro komuś wolno????? 17:17, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IkaIka

3 0

Przy tzw.blaszaku na Mickiewicza też jest już parking płatny. Uważam że w godzinach otwarcia sklepów parkingi mogą być płatne jednak w godz np. 22-06 powinny być dostępne nieodpłatnie.Tak jak parking przy MOPR na Słowackiego obok Olimpijczyka wielki plac parkingowy a zamknięty w godzinach po pracy.Ludzie korzystający z hali Olimpijczyk parkują na chodnikach bo brakuje miejsc a tam cały wielki plac zamknięty . Może by warto zacząć myśleć po ludzku , a nie po urzędniczemu.
17:22, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TtTt

2 1

Bardzo dobrze na mokrym też zrobili prawidłowo przynajmniej jest czysto aż miło popatrzeć. 19:12, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%