Zamknij

Toruń: pytał prezydenta o dodatki dla urzędników. Jest oburzony odpowiedzią!

08:16, 05.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Miłosz Zieliński
REKLAMA

Toruń: pytał prezydenta o dodatki dla urzędników. Jest oburzony odpowiedzią!

Toruński aktywista Arkadiusz Brodziński napisał do prezydenta Michała Zaleskiego. Chodziło o jego zdaniem bezprawne przyznanie dodatków jego zastępcom. Arkadiusz Brodziński jest oburzony odpowiedzią prezydenta. 

- Prezydent w swojej odpowiedzi uważa, że RIO w swoim wystąpieniu pokontrolnym z dnia 18 lutego 2020 r. "...nie uznała za bezprawnie przyznane" dodatki finansowe. Jednak na stronach RIO wyraźnie jest napisane, że "...Prezydent Torunia przyznał swoim Zastępcom z naruszeniem prawa...".

Dalej Pan Zaleski uważa, że nie ma prawnego i etycznego obowiązku wyjaśnić mieszkańcom Torunia za jakie konkretnie działania jego Zastępcy otrzymali dodatki w przeszłości powołując się określone orzecznictwo sądowe.

To sprawa to oczywisty skandal. Prezydent Zaleski dysponuje pieniędzmi z naszych podatków jak środkami z własnego konta. Każda jego i jego środowiska politycznego potrzeba może być zrealizowana z publicznych środków, a on nie uważa za zasadne tłumaczyć się mieszkańcom Torunia. Wystarczy poprosić prawników o określoną interpretację prawa aby uniknąć konsekwencji prawnych. Ja wiem kto tak działa regularnie i nie są to raczej urzędnicy. 

- uważa Arkadiusz Brodziński. 

Poniżej prezentujemy pełen list Arkadiusza Brodzińskiego do prezydenta Michała Zaleskiego.

Apel o zwrot bezprawnie przyznanych przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego dodatków finansowych dla jego Zastępców i przekazanie ich na walkę ze skutkami koronawirusa w toruńskim Szpitalu Miejskim.                                            

Szanowni Państwo!

Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy w dniu 21 lutego 2018 roku umieściła na swoich stronach informację "Miasto Toruń-Kontrola kompleksowa". Dowiadujemy się z tego dokumentu m.in., że Prezydent Torunia przyznał swoim Zastępcom z naruszeniem prawa dodatki bez określenia dodatkowych zadań lub zwiększenia obowiązków. Specjalnie nie zamieścił też uzasadnienia. Z informacji medialnych wiemy, że Pan Michał Zaleski nie zgadzał się Pan z zarzutami RIO, wniósł zastrzeżenia, ale Izba je oddaliła.

W związku z powyższym proszę Pana Prezydenta o ponowne rozpatrzenie mojego pisma z dnia 10 marca 2020 roku. My mieszkańcy Torunia mamy prawo wiedzieć, dlaczego Pan Prezydent Torunia przyznaje ekstra dodatki dla swoich Zastępców. To nie są prywatne środki Pana Zaleskiego, ale pieniądze z naszych podatków. W odpowiedzi z dnia 23 marca 2020 roku Dyrektor Biura Kadr i Płac Kamila Andrzejewska poinformowała mnie, że odmawia odpowiedzi na moje pytania.

 W związku z decyzją RIO ponawiam swoje pytania z pisma z dnia 10 marca i kieruję je także do Zastępców Pana Prezydenta. Pytam m.in.: jakie dodatkowe zadania wykonywali Zastępcy Prezydenta, kiedy i w jakiej formie Prezydent wyznaczał te dodatkowe zadania, na jaki okres te obowiązki były zwiększone, jak wyglądała kontrola i ocena tych dodatkowych zadań, w jakiej formie Zastępcy dowiedzieli się o przyznanych dodatkach i czy zgadzali się z ich wysokością, jak są rozliczane nieobecności w pracy Zastępców, gdy Ci wypełniają swoje partyjne zobowiązania?

Macie Panowie prawny oraz etyczny obowiązek udzielenia odpowiedzi za co konkretnie zostały przyznane te dodatki. Jeżeli jednak nie wykonywaliście żadnych dodatkowych zadań, a dodatki były tylko prawnym wybiegiem mającym wyrównać części uposażeń- to apeluję do Pana Prezydenta Michała Zaleskiego i jego Zastępców. Zachowajcie się honorowo i uczciwie. Niech te pieniądze zostaną zwrócone i przekazane na walkę ze skutkami koronawirusa w toruńskim Szpitalu Miejskim.

Co myślicie o tej sprawie?

[ALERT]1591338469172[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

hehzhehz

4 0

Tak działa polityka. Płacisz, nawet opozycji to wiesz, że ciebie poprą i twoje decyzje (często *%#)!& przejdą, bo wcześniej tak czy inaczej posmarowałeś. 10:38, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anty mzanty mz

13 0

Panie Arkadiuszu a czego Pan się spodziewał po Zaleskim? Prawdomówności i uczciwości? Niedoczekanie. Zaleski i cały ten UMT to mafia przestępcza i tylko zwykłych urzędników żal że takiego szefa mają. Zaleski nie liczy się z publicznym groszem, przecież to nie idzie z jego kieszeni. Zaleski to hipokryta do kwadratu. Z jednej strony zwalnia urzędników bez stałej umowy twierdząc że nie ma pieniędzy, z drugiej strony daje podwyżki diet radnym i premie swoim pupilom z UMT. Chory prezydent,chore miasto. 14:30, 05.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AaaAaa

5 0

Nie dość, że zwalnia to jeszcze wszystkim szeregowym urzędnikom zabiera różnego rodzaju dodatki, premie i 13 pensje bo niby kasy nie ma... 16:22, 05.06.2020


Do aaaDo aaa

1 0

Urzędnika i innym pracownika miasta motorniczym kierowcą itd itp. 09:27, 06.06.2020


NickNick

0 4

Malutcy ludzie z Was :) a z aktywisty dodam bezpartyjnego (haha) największy malutki człowieczek :) 17:58, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz