Zamknij

Toruń: "Wszyscy mówią o wyborach. Nikt nie myśli o nas". Apel maturzystki

12:37, 06.04.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. archiwum
REKLAMA

Toruń: "Wszyscy mówią o wyborach. Nikt nie myśli o nas". Apel maturzystki

Prezentujemy list jednej z toruńskich licealistek. Dotyczy on matur, które mają odbyć się już w maju. 

Redakcjo,

piszę do Was z bezsilności i bezradności w imieniu swoim, ale też wielu kolegów i koleżanek. Od kilkunastu dni, żyjemy w stresie i nie wiemy co będzie dalej. Wiadomo, cały kraj walczy teraz z koronawirusem. To straszne, bo wirus sprawił, że zamknięto szkoły, restauracje. Wiele osób, straciło lub straci pracę, ludzie musieli zrezygnować z wakacji, ale my maturzyści też nie wiemy na czym stoimy.

A rząd zamiast zajmować się nami i jasno zadeklarować, czy matury będą czy nie, a jeśli nie to co zamiast, to toczy walkę polityczną o wybory, które moim zdaniem i tak się nie odbędą. A matury są przecież jeszcze szybciej. A my nie wiemy co będzie dalej.Była petycja do premiera i ministra edukacji, ale nadal nikt nic nie wie.

 Przecież tu chodzi też o nasze życie i zdrowie. Wirus szaleje w całym kraju, a my mamy zamknąć się w sali gimnastycznej i jak gdyby nic pisać maturę? Jak mielibyśmy być ubrani? Zamiast galowego stroju kombinezony, albo rękawiczki i maseczki? 

MEN w tej sytuacji zachowuje się, jakby się nic nie działo, nikt nie wie co będzie. My nie wiemy, czy się przygotowywać do matury czy też nie. Do tego niemal każdy z nas, ma jakieś plany na studia, a nie wiemy, jak będzie wyglądała rekrutacja, jeśli matury się nie odbędą. Żyjemy w ogromnym stresie, moje koleżanki nie mogą w nocy spać. Niech ktoś coś z tym zrobi.

Pozdrawiam,

Maturzystka Monika

Masz dla nas temat? Napisz

[ALERT]1586169452757[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

DDT=DNODDT=DNO

2 3

Jak długo ten żenujący portal będzie publikował głosy durniów?
Jeśli nic nie jest robione w sprawie epidemii to co oznaczają ograniczenia wychodzenia z domy, kwarantanny, tarcza dla przedsiębiorców.
Wszyscy walczymy i Rząd pomaga jak może. *%#)!& dziewczynko zobacz jakie problemy mają bogate i wspaniałe rządy Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii czy USA. Tylko młody wiek tłumaczy twoją głupotę, ale portalu DDT nic nie tłumaczy. Poza tym walka z Wirusem nie może oznaczać że należy przestać wypełniać OBOWIĄZKI KONSTYTUCYJNE, a wybory to obowiązek konstytucyjny dla Rządu. nie trzeba było chodzić na wagary gdy uczono o tym w szkole. Tylko pana redaktora naczelnego DDT nic nie tłumaczy że tak *%#)!& listy publikuje. Tez niedouczony? Czy rozkaz polityczny od lewaków i liberałów zaślepia. Jest pan żałosny.
19:55, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToruniakToruniak

2 2

Będziesz pisał w lipcu. Do tego czasu g...Łabie naucz się matematyki i języka polskiego. Jak zdasz to do roboty bo pracowników potrzeba. Tylko naucz się e to metr a ile m2. I dziękuję,przepraszam,czy mogę... Bo jak na razie co drugi to nie wie jak napisać dzień dobry. 21:36, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

1 1

Nie spiesz się .Na szkółce wyższej oddadzą cie erasmusowi żeby cie zgwałcił pozbawiając kiszki stolcowej .
10:53, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz