Zamknij

Pracuje na rencie i zabrali mu pieniądze? "Wzbogaciłem się na ich krzywdzie?"

15.45, 05.09.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Torunia, który jest pracującym rencistą. Informuje o swoich problemach z ZUS-em. Poniżej prezentujemy treść listu.

Droga redakcjo, chciałbym podzielić się z wami moją historią. Czyli jak ZUS zbiera na 14 te emerytury.

Jestem osobą niepełnosprawną pobieram rentę i pracuję, bo z samej renty nie da się przeżyć. Od jakiegoś czasu trzeba składać informacje w ZUS ile się zarabia. Żeby nie przekroczyć limitu zarobków, bo niepełnosprawni mają blokadę na wysokość zarabiania. Nie mogą zarabiać ile chcą. Jak przekroczą to ZUS każe in oddać rentę.

I tu zacznę moją historie. W moim miejscu pracy zarabiam 2200 zł na rękę. Złożyłem odpowiednie pisma w ZUS ile zarobiłem w czasie o który ZUS się zwrócił do mnie. Ale mimo to według urzędników przekroczyłem limit (można sprawdzić w internecie jakie są limity). Mimo iż limit jest większy niż to co dostaje na konto od pracodawcy. To ZUS i tak ukarał mnie, bo przekroczyłem i na pewno się wzbogaciłem na kżywdzie ZUS.

Kwota dla innych może nie jest duża ale dla mnie jest bardzo duża przy moich zarobkach. Orientowałem się wśród innych niepełnosprawnych i u nich było tak samo w ostatnim czasie. Myślę, że w ten sposób ZUS zbiera pieniądze na 14 emeryturę.

Zastanawiam się co zrobią gdy będzie 15 emerytura, bo na grupach dla niepełnosprawnych mówi się, że będzie 15 emerytura tuż przed wyborami. 

Z wyrazami szacunku Filip 

(.)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

NonoNono

7 0

Nic nie dziwi. Polska to kraj żerujący na najuboższych i próbujących przetrwać w tym dzikim kraju.
18:15, 05.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlaOla

0 0

Kombinatorom rozdają.Jestem osobą niepełnosprawnà i jak innym rozdają to Ja więcej muszę pracować bo zawsze po przeliczeniu lat pracy ZuS tak wyliczy że więcej nic nie dołoży.Pytam to czemu dokłada nieprcującym? 16:47, 13.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Aby kupićAby kupić

0 0

głosy tych nierobów 15:11, 16.09.2022


0%