Zamknij
REKLAMA

Najlepsze miejsca do mieszkania w Toruniu

00:00, 07.10.2021 | materiały partnera

Każdy z nas marzy o swoim własnym zaciszu domowym. Po ciężkim dniu pełnym pracy i obowiązków marzymy o komfortowych wypoczynku w przyjemnym otoczeniu. Toruń to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na osiedlenie właśnie w nim. Jakie toruńskie obszary są najbardziej atrakcyjne do zamieszkania? Podpowiadamy.

Miasto Toruń 

Klimatyczne uliczki, zabytkowa Starówka i słynne na cały świat toruńskie pierniki - to tylko niewielka garstka zalet Torunia. Przede wszystkim miasto oferuje doskonały rozwój edukacyjny, jak również szerokie spektrum kariery zawodowej. Co ważne, miasto jest bardzo atrakcyjne pod względem cen mieszkań i stanowi doskonałą alternatywę dla Warszawy czy Gdańska. Miasto dorównuje poziomem oferowanych nieruchomości do tych znajdujących się np. w Krakowie, Poznaniu czy Łodzi. Takie argumenty prowadzą do prostego wniosku - warto zamieszkać w Toruniu!

Najbardziej atrakcyjne dzielnice Torunia

Centrum 

Najbardziej kuszącą lokalizacją jest oczywiście zabytkowe centrum miasta. Oprócz urokliwych kamieniczek napotkać można nowoczesne inwestycje, które idealnie wpisują się w klimat starówki. To świetna propozycja dla osób, które uwielbiają słuchać tętniącego życia miasta, mieć bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej, jak również do galerii handlowych, kin czy teatrów. 

JAR

Bardzo atrakcyjną lokalizacją na wybór mieszkania jest położone na północy Torunia osiedle JAR. Nazwa wzięła się stąd, że obszar znajduje się na terenie dawnej jednostki Armii Radzieckiej. Osiedle charakteryzuje się przemyślanym planem architektonicznym oraz niską zabudową. Głównym atutem tej lokalizacji jest cisza, spokój i bliskość natury, dzięki dużym obszarom terenów zielonych. To więc to idealna propozycja dla osób, które szukają wyciszenia i ucieczki od zgiełku miasta. 

Mokre

Szalenie dużą popularnością cieszy się także obszar Mokre. Oprócz wysokiego standardu mieszkań i licznych atrakcji architektonicznych, Mokre to bardzo standardowe miejsce, gdzie mieszka się po prostu dobrze. Okolica dawnego parowego młyna zbożowego Richtera czy cerkiew prawosławna św. Mikołaja - to obiekty które nadają niepowtarzalnego uroku i klimatu. Co więcej, Mokre posiada dobrą linię komunikacyjną z resztą miasta, dlatego bez problemu dostaniemy się w wybrane miejsca. Dodatkowo ceny mieszkań są tutaj niezwykle atrakcyjne. 

Rybaki

Każdy słyszał z pewnością o słynnym, historycznym obszarze Rybaki. Położony jest zaledwie kilka minut drogi od centrum toruńskiego Startego Miasta. Obszar zlokalizowany nad Wisłą, na zróżnicowanym wysokościowo terenie cieszy się dużą popularnością. Pomimo bliskiego sąsiedztwa od ścisłego centrum miasta, jest to spokojna okolica, która pozwala na dużą prywatność. Obszar dzieli się na Małe Rybaki oraz Wielkie Rybaki. Ta część Torunia to jego historyczny relikt, bardzo klimatyczny i urokliwy.

Wybierz miejsce zgodne z Twoimi preferencjami

Wybór odpowiedniego miejsca do zamieszkania w Toruniu zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jeśli jesteś osobą rozrywkową i lubisz miejski gwar - idealne będzie ścisłe centrum. Jeśli jednak szukasz spokoju i ciszy, zdecyduj się na obszar Mokre.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%