Zamknij
REKLAMA

Brakuje Ci energii? Sprawdź jakie mogą być tego przyczyny

10:16, 03.09.2021 | materiały partnera

Lato powoli dobiega końca, a my zaczynamy przestawiać się na normalny tryb życia. Większość z nas wakacyjne wyjazdy i błogie lenistwo ma już za sobą, nadszedł więc czas na wykorzystanie zgromadzonej energii w swoim życiu codziennym. Jednak co zrobić, jeżeli pomimo długiej regeneracji, odłożeniu obowiązków na bok i wykonywaniu tylko czynności, które sprawiają nam przyjemność, my nie czujemy żebyśmy naładowali swoje życiowe baterie? Przyczyn może być wiele, ponieważ wpływają na to przeróżne czynniki. Tryb życia, który prowadzimy w istotny sposób determinuje nasze samopoczucie, motywację do wykonywanych obowiązków czy zdolność koncentracji. Często akceptujemy sytuację taką jaka jest i uważamy, że nasz brak energii wynika z uwarunkowań, na które nie mamy wpływu. Jednak zanim poddasz się takim myślom, zastanów się czy nie popełniasz tych kilku błędów.

Niezdrowa dieta?

Nie od dziś wiemy, że zbilansowana dieta nie służy tylko do pozbycia zbędnych kilogramów i poprawy wyglądu swojej sylwetki. Jej głównym celem jest utrzymanie naszego organizmu w dobrej kondycji i zdrowiu, którym będziemy cieszyć się długie lata. Jak zaznacza Natural Pharmaceuticals , odpowiednio skomponowane posiłki są w stanie dostarczyć nam niezbędne składniki odżywcze i witaminy, a tym samym prawidłowo wspomagać procesy zachodzące w naszym ciele. Jeżeli dzień w dzień decydujemy się na ciężkostrawne potrawy lub przyjmujemy wiele tak zwanych pustych kalorii, nie ma co liczyć na energię. Jesteśmy tym co jemy, więc decydując się na niezdrową dietę, automatycznie wpływa to na cały nasz organizm. Warto więc wprowadzić do swojego życia jak najmniej przetworzone produkty, które są bogate w cenne witaminy. Z pewnością szybko zauważysz różnicę w swoim samopoczuciu, a każdy następny dzień będzie wypełniony jeszcze większą dawką energii.

Brak suplementacji?

Jeśli starasz się trzymać zasad przygotowywania zbilansowanych posiłków, ale w dalszym ciągu czujesz się zmęczony, a Twoja koncentracja nie jest na najlepszym poziomie, może warto sięgnąć po suplementy diety. Jeżeli na samą myśl o tej nazwie przychodzą Ci do głowy jakieś „magiczne tabletki” lub substancje lecznicze, to zdecydowanie złe myślenie. Jak podaje Natural Pharmaceuticals, suplementy diety to nic innego jak skoncentrowane źródło witamin. Ich zadaniem jest więc uzupełnianie zbilansowanej diety o składniki, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć w posiłkach. Odpowiedni poziom wspomaga funkcjonowanie całego organizmu, dzięki czemu mamy energię do stawiania czoła codziennym obowiązkom bez ciągłego uczucia zmęczenia i osłabienia. Żeby sprawdzić czy masz niedobory, powinieneś udać się do lekarza, który zleci pobranie krwi. W takiej sytuacji będziesz wiedział jakie witaminy musisz suplementować, aby poprawić swoje samopoczucie.

Czy masz czas na regenerację?

Częstym powodem naszych problemów z brakiem energii w ciągu dnia jest nieodpowiednia regeneracja. Większość z nas żyje w biegu i natłoku obowiązków, co sprawia że nie mamy czasu na prawidłowy sen, nie mówiąc już o chwili dla siebie. Jednak jest to bardzo ważne, więc powinniśmy przeanalizować i zmienić nasz plan dnia tak, żeby udało nam się przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na odpoczynek. Przełoży się to na naszą efektywność i szybkość wykonywanych czynności, ponieważ łatwiej będzie nam się skoncentrować. Wiele badań potwierdza, że człowiek powinien spać około 8 godzin. Jeżeli czas, który przeznaczasz na sen jest zdecydowanie krótszy może musisz zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w tej kwestii. Pamiętaj również o tym, żeby rzeczywiście móc się zregenerować, powinieneś minimum godzinę przed snem odłożyć na bok wszelkie sprzęty elektroniczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%