Zamknij

Jak zdobyć zawód z szansą na dobrze płatną pracę?

11:09, 25.07.2022 | materiał partnera

Wiele osób, zwłaszcza młodych, zastanawia się, jak pokierować swoją karierą zawodową, by móc pracować na stabilnym, dobrze płatnym stanowisku. Możliwości jest oczywiście sporo, ale jedna z nich szczególnie zyskuje na popularności. Mowa o nauce w szkole policealnej.

Jak zdobyć zawód po liceum?

Odpowiedź na pytanie „jak zdobyć zawód” tylko z pozoru jest prosta. Dróg do zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w danej branży jest sporo.

Jedną z nich jest nauka w szkole policealnej, na co decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego. Zajęcia mają w dużej mierze charakter praktyczny, a słuchacze danego kierunku są przygotowywani nie tylko do podjęcia pracy w danej branży, ale często również – jak ma to miejsce chociażby w Żaku – do założenia własnej działalności gospodarczej. O tym, jak konkretnie wygląda nauka w szkole policealnej Żak można zresztą przeczytać więcej na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne.

Dobrze płatne zawody po szkole policealnej

Warto jednocześnie zauważyć, że kierunki prowadzone przez szkoły policealne w dużej mierze wpisują się w zapotrzebowanie ze strony rynku pracy. Dobrym przykładem może być kierunek Technik usług kosmetycznych. Na przykład w szkole policealnej Żak uczestnicy uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp, a także – zabiegi upiększające na całe ciało. Oprócz tego poznają też podstawy kosmetyki pielęgnacyjnej, dermatologii, czy nawet elementów wizażu i zabiegów pielęgnacyjnych oka. To wszystko sprawia, że absolwenci tego kierunku są świetnie przygotowani do pracy w branży, w której popyt na usługi cały czas rośnie. Kosmetolodzy są rozchwytywani; bez problemu znajdą zatrudnienie zarówno w gabinetach i salonach kosmetycznych, jak i ośrodkach SPA, centrach urody czy studiach stylizacji.

Technik usług kosmetycznych to zresztą tylko jeden z wielu kierunków, którego absolwenci nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Podobnie będzie również w przypadku wszelkich kierunków ekonomicznych, ale i np. technika administracji czy technika bezpieczeństwa pracy, ponieważ już teraz brakuje osób, które mogą pracować w urzędach czy jako inspektorzy BHP. Dla osób, które mają zdolności manualne i zacięcie artystyczne, ciekawym wyborem może być również nauka na kierunku Florysta.

Dostępnych kierunków jest oczywiście znacznie więcej. To, co je łączy, to fakt, że absolwenci mają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności – dzięki czemu są świetnie przygotowani do podjęcia pracy zawodowej. Z tego względu nauka w szkołach policealnych cieszy się rosnącą popularnością.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%