Zamknij

Apteczka turystyczna - co powinna mieć?

14:33, 24.05.2022 | materiał partnera

Piesze wędrówki, rowerowe przejażdżki, czy też górskie wspinaczki to czysta przyjemność. Te aktywności wiążą się z niesamowitymi emocjami oraz z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Jednak podczas ich trwania – może przytrafić się jakiś uraz, kogoś dopadnie nagłe zatrucie. Właśnie w takich przypadkach – bardzo pomocna okaże się apteczka turystyczna.

Dlaczego zabranie ze sobą w podróż apteczki turystycznej jest obowiązkowe?

Wypadek może zdarzyć się każdemu i wszędzie. Jednak, jeśli zdarzy się on w domu, w pracy, czy też w szkole – zawsze można liczyć na zapas materiałów opatrunkowych, czy leków. Wystarczy udać się do pobliskiej apteki, ale też wiele z takich miejsc – posiada takie rzeczy. Sytuacja inaczej wygląda w plenerze. W tym przypadku trzeba zdać się na siebie. Warto więc zabrać ze sobą apteczkę turystyczną.

W co powinna być wyposażona apteczka turystyczna?

Apteczki turystyczne mogą mieć różne wyposażenie. Wszystko zależy od rodzaju wyprawy. Możemy np. wybrać się na kilkugodzinny spacer albo też udać się na wielodniową wędrówkę po górach. W tym pierwszym przypadku, wystarczające będą podstawowe środki opatrunkowe i dezynfekcyjne oraz leki osobiste. W sytuacji, gdy udajemy się na dłuższą wyprawę – wyposażenia tego rodzaju – powinno być więcej. 

Środki opatrunkowe i akcesoria, które powinny się znaleźć w dobrze wyposażonej apteczce turystycznej

W apteczce turystycznej powinny znaleźć się rękawiczki lateksowe, środki odkażające np. gaziki dezynfekujące z alkoholem, woda utleniona lub sól fizjologiczna w ampułkach, dwa lub trzy zwykłe bandaże, bandaż elastyczny, plaster z opatrunkiem, dwa opakowania gazy lub opatrunków jałowych, plaster zwykły. Apteczki turystyczne powinny także zawierać środki – na rozstrój żołądka, na przeziębienie, przeciwbólowe, na obrzęki, stłuczenia, oparzenia, wzmacniające, na owady. 

Co można zaliczyć do nieodzownych elementów apteczki turystycznej?

W apteczce turystycznej powinny również znaleźć się takie akcesoria jak przykładowo:

  • agrafki, zapinki do bandaży,
  • chusta trójkątna,
  • płachta ratunkowa,
  • maska do sztucznego oddychania,
  • rękawiczki jednorazowe,
  • pinceta,
  • małe nożyczki.

W jakich przypadkach przyda się apteczka turystyczna?

W firmie Czarmed może zaopatrzyć się w bogato wyposażone apteczki turystyczne w góry, które są polecane przez ratowników medycznych. Warto podkreślić, że profesjonalny systemy ratunkowe pierwszej pomocy – są bardzo funkcjonalne. Cechują się także wysoką jakością wykonania oraz estetyką. Mają wygodne uchwyty do ręki. Bardzo łatwo można je zabrać w każdą podróż. Materiały opatrunkowe, które znajdują się w nich, mogą okazać się niezbędne w wielu sytuacjach. Apteczki turystyczne przydadzą się na pewno na wakacjach np. gdy ktoś się skaleczy. W sytuacjach skrajnych – warto mieć ze sobą bogatsze wyposażenia jak np. koc termiczny z ogrzewaczami. Warto zapoznać się z ofertą sklepu medycznego, wchodząc na stronę: https://czarmed.pl/. Zestawy obejmują wysokiej jakości artykuły z długą datą ważności. Ich zawartość jest w pełni zgodna z odpowiednimi przepisami krajowymi oraz wymogami Unii Europejskiej. Spełniają normy HACCP, DIN 13164, 13157 PLUS.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%