Zamknij

Jak utworzyć sklep internetowy w UK

10:08, 29.09.2021 | materiały partnera

Sklep internetowy UK

Wielka Brytania to pierwszy kierunek po otwarciu się granic UE który w sposób naturalny wybrali Polacy myślący o emigracji, Polacy od zawsze chętnie emigrowali właśnie do UK nie bez powodu, język angielski to język którego zdecydowanie łatwiej się nauczyć niż chociażby języka niemieckiego.

Polacy chętnie emigrują do UK ponieważ zarobki w tym kraju są nieporównywalnie wyższe niż w Polsce, niestety smutna prawda jest taka że zdecydowana większość nie ma co liczyć tam na znalezienie zatrudnienia w swoim zawodzie wyuczonym np. na studiach, nawet jeśli ktoś już miał jakieś doświadczenie zawodowe. Dlatego najczęściej otrzymujemy oferty pracy fizycznej do której nie za bardzo garną się brytyjczycy.

Po latach pracy na Wyspach Brytyjskich przychodzi wypalenie zawodowe i refleksja czy to naprawdę kres moich możliwości rozwoju ?

To częsta refleksja której następstwem jest podejmowanie przez Polaków mieszkających w UK własnych inicjatyw, działalności gospodarczych w różnych branżach i coraz częściej wybieraną formą działalności jest własny sklep internetowy w UK.

Dlaczego uruchomienie sklepu internetowego jest dobrym pomysłemł na biznes w UK ?

Dlatego że sprzedaż internetowa produktów wszelakich rośnie z roku na rok bardzo dynamicznie nie tylko w UK ale na całym Świecie, zmiany które zaszły w życiu nas wszystkich w 2020 roku tylko przyspieszyły ten trend, ludzie przekonali się do zakupów on-line, do pracy zdalnej przed którą do tej pory był duży opór (głównie ze strony pracodawców) dziś okazuje się że jest to możliwe, jest to bezpieczne i można pracować w ten sposób efektywnie.

Dotyczy to także sprzedaży internetowej, szczególnie dziś warto uruchomić własny sklep internetowy. Dla Polaków mieszkających w UK daje to pewną przewagę polegającą na tym że mamy dostęp do relatywnie tanich źródeł zakupu towaru w Polsce, jest to najczęstsza praktyka, zakup towaru w polskiej hurtowni czy bezpośrednio u producenta i jego sprzedaż w UK z odpowiednią marżą.

Produkty sprzedawane w UK w sklepach internetowych z uwagi na znacznie wyższe zarobki brytyjczyków osiągają niekiedy zawrotne sumy, zakup towaru w Polsce i jego dystrybucja w UK może dać Ci przewagę konkurencyjną nad firmami brytyjskimi zaopatrującymi się w hurtowniach w UK.

Co więcej, kupując towar w Polsce nie musisz od razu nabywać większej partii ponieważ popularną formą sprzedaży internetowej w UK jest tzw dropshipping, czyli że to hurtownia przejmuje na siebie koszt zakupu większych partii towaru, jego magazynowania, a także obsługi wysyłek do UK, twoją rolą jest uruchomienie sklepu internetowego pod rynek UK, import produktów (w formie elektronicznej) do swojego sklepu internetowego oraz jego reklama na rynku UK po to aby pozyskiwać zamówienia które w Twoim imieniu do klienta końcowego będzie wysyłała hurtownia.

Jest to świetny pomysł na biznes, ponieważ nie angażuje po Twojej stronie dużych nakładów finansowych ale również czasowych związanych z pakowaniem towaru oraz jego wysyłkami bo wszystkie te niewygodne czynności zdejmuje z Ciebie hurtowia.

Co sprzedawać w sklepie internetowym w UK ?

Pomysłów , nisz w które warto wejść jest mnóstwo, to jakie produkty są najbardziej popularne w UK możesz sprawdzić zakładając darmowe konto w Google Ads, Google Ads udostępnia analitykę za pomocą której możesz sprawdzić czego poszukują w google.co.uk Brytyjczycy, jakich towarów i jak często wpisują w wyszukiwarce frazy powiązane z danymi produktami. To da Ci pogląd na temat tego w jaką niszę produktową warto w UK wejść ponieważ oprócz popularności danego asortymentu w danych analitycznych Google-a zobaczysz również konkurencyjność danego zapytania czyli jak silna jest konkurencja działająca w UK w kontekście danego produktu który chciałbyś sprzedawać w swoim sklepie internetowym. Jest to bezcenna wiedza ponieważ jej pozyskanie determinuje to czy odniesiesz sukces na rynku UK czy porażkę.

Warto szukać nisz które cechują się niską konkurencyjnością, dzięki temu koszt promocji swojego sklepu nie zrujnuje twojego budżetu i zaczniesz generować zysk.

Jak otworzyć sklep internetowy w UK ?

Sklep internetowy w UK może być świetnym pomysłem na uniezależnienie się od pracy na etacie, ale tak jak istotne jest znalezienie właściwej niszy, hurtowni która sprzeda ci towar na tyle tanio aby to się opłacało, jest również znalezienie firmy która zbuduje Ci sklep internetowy pod rynek UK.

Na rynku jest mnóstwo firm oferujących uruchomienie, lub budowę sklepu internetowego, przekrój ofert jest bardzo duży, jest tak duży jak przekrój możliwości tych rozwiązań.

Unikaj rozwiązań abonamentowych które tylko z pozoru są ”tanie”, ponieważ w cenie abonamentu bazowego oferują one bardzo niewiele a każda dodatkowa funkcjonalność którą będziesz chciał włączyć w swoim sklepie internetowym to dodatkowe miesięczne koszty do abonamentu bazowego co może się skończyć tym że finalnie możesz płacić nawet kilkaset funtów miesięcznie za coś co w chwili gdy przestaniesz płacić - stracisz.

O wiele lepszym pomysłem jest zainwestowanie we własny sklep internetowy, który da Ci nieograniczone możliwości rozbudowy. Takimi rozwiązaniami sklepowymi są platformy open source. Jeśli nie są Ci obce terminy tj PHP, MySQL, PHPMyAdmin, FTP uruchomisz sobie taki sklep samodzielnie a jeśli jesteś laikiem w tej tematyce dobra wiadomość jest taka że taki sklep za stosunkowo niewielkie pieniądze uruchomi Ci ktoś inny. Jest mnóstwo firm które specjalizują się w budowie sklepów internetowych pod rynek UK na platformach open-source.

Planując uruchomienie sklepu internetowego w UK pamiętaj o tym aby wykonać analizę rynku i zweryfikować czy nisza w którą zamierzasz wejść jest na tyle popularna żeby zarabiać na tym godziwe pieniądze, ale również aby to była nisza w której konkurencja jest na tyle mała żeby można było relatywnie tanio wypromować sklep internetowy w UK żeby pojawił się w nim jakiś ruch.

Sprzedaż online w UK to bardzo dobry pomysł na własny biznes, wybór odpowiedniej niszy, źródła zakupu towaru oraz platformy sklepowej to trzy główne elementy decydujące o tym czy odniesiesz sukces w sprzedaży online na tym rynku

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%