Praca personelu pokładowego to praca w chmurach, która dodaje skrzydeł. To również szansa dla otwartych, kochających podróże ludzi, którzy nie lubią rutyny, bo każdy dzień przynosi wiele niespodzianek. Jakich? - o tym m.in. opowiada zespół LOT Cabin Crew w filmie promującym styczniową rekrutację Polskich Linii Lotniczych LOT.
Każdy marzy o tym, aby móc połączyć pracę zawodową z podróżami i poszerzaniem horyzontów. W zawodzie stewardessy/stewarda można mieć te dwie rzeczy na raz. W najnowszym filmie Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawiciele personelu pokładowego opowiadają o swojej pracy, o motywacjach, a także kulisach zawodu.
„Śniadanie w Londynie, kolacja w Miami albo w Pekinie. Jednego dnia mogę być w Paryżu, drugiego w Nowym Jorku - świat stoi przed nami otworem” - podkreślają pracownicy LOT Cabin Crew.
Dodają jednak, że niewiele osób zauważa to, co tak naprawdę robią na pokładzie samolotu. Personel pokładowy jest bowiem odpowiedzialny za bezpieczeństwo i komfort niekiedy ponad 300 pasażerów.
Aby zostać członkiem LOT Cabin Crew, trzeba mieć ukończone 18 lat, wykształcenie średnie i posługiwać się jęz. angielskim w stopniu komunikatywnym (poziom B2). Poza formalnymi wymogami ważne są również takie cechy jak wysoka kultura osobista, koleżeńskość, umiejętność pracy z zespole czy punktualność.
Kandydaci na stewardessy i stewardów mają szansę sprawdzić się podczas dni rekrutacyjnych, które odbędą się w dniach: 5, 13, 17, 24 i 31 stycznia 2023 r. w hotelu Renaissance Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1H. Kandydaci na stanowisko stewardesy/stewarda są proszeni o przybycie na godz. 9:00.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Personel pokładowy | LOT.com.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18