Zamknij

Relokacja maszyn - charakterystyka i zalety

00.00, 26.11.2022 artykuł sponsorowany
Freepik

Relokacja sprzętu i linii produkcyjnych to krok, na który decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Z usług fachowców wyspecjalizowanych w przenoszeniu maszyn korzystają miedzy innymi firmy rozszerzające zakres działalności, a także spółki zmieniające lokalizację.

Profesjonalna relokacja maszyn - zalety

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się przenoszeniem maszyn niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści - warto pamiętać o tym, że przedsiębiorstwa oferujące usługę relokacji maszyn posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do sprawnego i szybkiego sfinalizowania całego procesu.

Zlecenie przeniesienia maszyn profesjonalnej firmie pomoże między innymi w znacznym ograniczeniu kosztów całego projektu - nie można zapominać o tym, że relokacja linii produkcyjnych we własnym zakresie, bez wyspecjalizowanego sprzętu oraz doświadczenia, to nie tylko kosztowne, ale także i niezwykle ryzykowne przedsięwzięcie. Fachowcy zajmujący się relokacją sprzętu dysponują odpowiednim zapleczem technicznym, które pozwala na zredukowanie czasu realizacji projektu, a co za tym idzie także i na zminimalizowanie strat związanych z przestojem maszyn.

Dużym plusem skorzystania z usług firm zajmujących się relokacją maszyn jest gwarancja odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich elementów wchodzących w skład linii produkcyjnej - warto pamiętać o tym, że osoby odpowiedzialne za realizację projektu posiadają wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia umożliwiające sprawne i bezpieczne sfinalizowanie przedsięwzięcia.

Główne etapy procesu relokacji maszyn

Relokacja maszyn to złożony proces, który powinien rozpocząć się od przygotowania dokładnego planu. Wstępny etap organizacji przedsięwzięcia powinien skupiać się na poznaniu specyfikacji technicznej maszyn oraz zaznajomieniu się z dynamiką pracy przedsiębiorstwa. Istotnym czynnikiem okaże się także dokładne zbadanie charakterystyki nowej lokalizacji - warto pamiętać o tym, że przygotowanie szczegółowego planu oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa pomoże w bezpiecznym transporcie maszyn oraz zminimalizuje ryzyko nieplanowanych przestojów.

Kolejny etap procesu relokacji maszyn stanowi odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie sprzętu, w tym momencie dochodzi również do dopasowania odpowiedniej formy transportu. Podczas przygotowań do transportu firma odpowiedzialna za realizację zlecenia zajmuje się między innymi uzyskaniem niezbędnych pozwoleń.

Ostatni etap relokacji maszyn stanowi przygotowanie sprzętu w nowej lokalizacji - specjaliści zajmujący się realizacją projektu odpowiadają za przystosowanie linii produkcyjnej do pracy, zajmują się także przeprowadzaniem testów energetycznych.

Relokacja maszyn - rodzaje

Warto wspomnieć, że proces jakim jest relokacja maszyn może odbywać się między innymi w ramach jednego zakładu - w takim wypadku mowa jest o relokacji wewnętrznej. Relokacja wewnętrzna wynika najczęściej z potrzeby restrukturyzacji firmy, której celem jest poprawa efektywności kluczowych procesów przedsiębiorstwa.

Nieco bardziej kompleksowym procesem jest relokacja maszyn pomiędzy różnymi zakładami - relokacja sprzętu poza aktualną lokalizację, czyli tzw. relokacja międzyzakładowa może być związana między innymi z rozszerzaniem działalności przedsiębiorstwa lub zmianą siedziby firmy.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%