Polecamy

Zamknij

Połowa Polaków chce dymisji ministry zdrowia. Wyborcy koalicji myślą inaczej

. 13:32, 26.06.2026 Aktualizacja: 13:33, 26.06.2026
Skomentuj Połowa Polaków chce dymisji ministry zdrowia. Wyborcy koalicji myślą inaczej Fot. Fot. Bartosz Nehring, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Połowa Polaków uważa, że ministra zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda powinna podać się do dymisji w związku z aferą w Szpitalu Południowym i ogólną sytuacją w ochronie zdrowia – wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. 

Za dymisją opowiada się łącznie 50 proc. badanych – 31,3 proc. zdecydowanie, 18,7 proc. raczej.

Przeciwnego zdania jest 41,4 proc. ankietowanych. Zdania nie ma 8,6 proc. 

Podział polityczny

Różnice między elektoratami są drastyczne. Wśród wyborców opozycji – PiS, Razem, Konfederacji i KKP – za dymisją opowiada się łącznie 84 proc. badanych.

W elektoracie koalicji rządzącej jest dokładnie odwrotnie: 73 proc. jest przeciwnych odejściu ministry, a za dymisją opowiada się tylko 19 proc. 

Wśród wyborców niezdecydowanych i niegłosujących za dymisją jest 34 proc., przeciw 43 proc., a aż 22 proc. nie ma zdania. 

Badanie przeprowadzono 19–20 czerwca 2026 r. metodą CAWI/CATI na próbie 1000 osób

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%