Zamknij

Trwa zbiórka dla toruńskich medyków. Pomóc może każdy z nas!

15:55, 04.04.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. UMT
REKLAMA

Trwa zbiórka dla toruńskich medyków. Pomóc może każdy z nas!

Ruszyła zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego w Toruniu. Akcji patronują znani torunianie. Pieniądze może przekazać każdy – liczy się każda złotówka.

Jak pokazują ostatnie dni, kluczowe dla powstrzymania epidemii jest właściwe zaopatrzenie pracowników placówek medycznych w środki ochrony osobistej. W Toruniu najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim, w którym z powodu zakażenia 14 pacjentów i 8 pracowników personelu medycznego zamknięto oddział hematologii. Dla opanowania sytuacji i zapobieżenia podobnym przypadkom w przyszłości potrzebne są duże ilości środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Dlatego Fundacja „Łączy nas Toruń i golf” zainicjowała akcję „Jesteśmy z Wami".

- Rozpoczęliśmy w Toruniu społeczną zbiórkę pieniędzy po to, aby kupić personelowi medycznemu toruńskich placówek lecznictwa środki ochrony osobistej na czas epidemii. Nie pozostawimy ich samych sobie! Nasza Fundacja chce zapewnić im konieczną ochronę, bo w ich rękach jest teraz – jak nigdy wcześniej – nasze życie i zdrowie. Potrzeby w zakresie zabezpieczenia personelu medycznego są i będą w najbliższych tygodniach olbrzymie, więc obecna sytuacja wymaga szybkich i prostych decyzji. Jeśli zatem możesz, to wesprzyj naszą inicjatywę! – napisali w apelu do torunian inicjatorzy akcji "Jesteśmy z Wami".

Do zbiórki dołożyć się może każdy. Organizatorzy kierują swoją prośbę zarówno do toruńskich przedsiębiorców, jak i osób fizycznych - każda złotówka się liczy!

- Otrzymaliśmy już pierwsze darowizny (10 tys. zł) i liczymy na dalsze wpłaty. Cały dochód z tej akcji pozostanie w Toruniu, a zakupione środki ochronne trafią do wszystkich toruńskich placówek, w których trwa walka z epidemią – mówi Jerzy Bańkowski, organizator zbiórki z Fundacji "Łączy nas Toruń i golf".

Logo akcji "Jesteśmy z Wami" zaprojektował toruński plastyk Lech Tadeusz Karczewski.

Wpłat można dokonywać na specjalnie utworzone subkonto:

Fundacja ŁĄCZY NAS TORUŃ I GOLF

58 9511 0000 0052 8654 2000 0030

W tytule prosimy o wpisanie „Jesteśmy z Wami”
Wszystkie wpłaty w 100% zostaną przeznaczone na pomoc w ramach akcji „JESTEŚMY Z WAMI”.

KONTAKT: 

FUNDACJA „ŁĄCZY NAS TORUŃ I GOLF”
UL. OSIEDLOWA 55
87-100 TORUŃ

[ALERT]1586008541056[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

tiger woodstiger woods

3 0

Golf i cała jego otoczka, to wielki biznes na świecie, toi bardzo bogaci ludzie. Myślę, że podobnie jest w Polsce ( rekiny biznesu, politycy, dziani aktorzy), w Toruniu to też nie ci od Żuberka, tatry.
To czymże jest kwota 10 000 zł.? 18:36, 04.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

1 0

Do roboty czerwona burżuazja.Co my maluczcy możemy .Pokażcie klasę . 14:20, 05.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz