Zamknij

Bardzo duże zmiany przy tężniach. Teraz wszystko ma wyglądać zupełnie inaczej

11.18, 30.05.2022 Daniel Wiśniewski
Skomentuj fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Toruń i region: bardzo duże zmiany przy tężniach. Teraz wszystko ma wyglądać zupełnie inaczej

Od 21 maja za wejście w okolice tężni trzeba zapłacić. Opłaty obowiązują co prawda jedynie w weekendy, ale w czerwcu będzie już zupełnie inaczej. Sprawdziliśmy, co się zmieni.

Modernizacja tężni trwa od marca 2021 roku. Pieniądze na remont udało się zdobyć z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, a inwestorem rewitalizacji jest Uzdrowisko Ciechocinek, które administruje kompleksem tężni w imieniu samorządu województwa.

Projekt rewitalizacji dotyczy dwóch najbardziej zniszczonych tężni - tej zlokalizowanej przy wejściu na teren obiektów oraz tężni z nią sąsiadującej. Prowadzona inwestycja pozwoli odtworzyć najbardziej uszkodzone elementy konstrukcyjne. Wykonawca naprawia fundamenty, wymienia pale i drewniane słupy. Przedstawiciele Uzdrowiska Ciechocinek informują, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Sezon letni = opłaty

I właśnie tak jest już w Ciechocinku. Jak poinformowało Uzdrowisko Ciechocinek, od 21 maja, za wstęp w okolice tężni trzeba płacić. Na początek takie rozwiązanie wprowadzono w dwa weekendy majowe (21-22 maja) i (27-29 maja) w godzinach 9-18 .

Bilet normalny kosztuje 9 złotych, ulgowy 6, a bilet ze zniżką EURO lub kartą BIT 4 złote. Nabyć można także karnety wielokrotnego wejścia, odpowiednio po 51 i 36 złotych. 

Będą zniżki

Okazuje się jednak, że Uzdrowisko Ciechocinek postanowiło wprowadzić duże zniżki. W związku z trwającym remontem tężni nr 3 będzie taniej o kilka złotych. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Jak ustaliliśmy, remont tężni powinien zakończyć się do końca czerwca 2022 roku. Ten termin podtrzymuje wykonawca.

[ALERT]1653902253311[/ALERT]

 

(Daniel Wiśniewski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WaldiWaldi

1 0

Ceny biletów jak na przysłowiowym Batorym.
W Inowrocławiu na tężnie wchodzi się za darmo, a wejście na taras widokowy, który można obejść cały, wokół jego konstrukcji, to 2,50, a bilet ulgowy 2 zł. 07:34, 01.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%