Zamknij
REKLAMA

Toruń: koronawirus pokrzyżował ich plany. Jednak nie poddają się!

11:05, 08.05.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. Małgorzata Replińska/ CKK Jordanki
REKLAMA

Toruń: koronawirus pokrzyżował ich plany. Jednak nie poddają się!

Koronawirus wywrócił życie społeczne i kulturalne w całym kraju i Toruniu. Z dnia na dzień odwołano wszystkie imprezy, zamknięto instytucje kultury. 

Mimo, że powoli wszystko wraca do życia, to jednak nie w taki sposób jak było to dawniej. Muzea działają w ogroniczonym zakresie, niektóre instytucje zdecydowały, że nadal będą zamknięte. Nadal nie odbywają się koncerty i spektakle w tradycyjnej formie. 

Sprawdziliśmy jak w tej sytuacji radzi sobie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Do tej pory odbywało się tutaj mnóstwo imprez: konferencji, spektakli i koncertów.

 - Bez wątpienia epidemia koronawirusa uderzyła w naszą branżę, podobnie jak i w wiele innych. Obowiązujący naszą spółkę zakaz organizacji imprez niewątpliwie wiąże się ze znaczącymi stratami, jakie ponosimy. We współpracy z agencjami eventowymi, impresariatami szukamy nowych terminów na przełożone trasy koncertowe.

Aktualne informacje o nowych datach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Wznowienie naszej działalności uzależnione jest od decyzji rządowych.

Niewątpliwie, czas pandemii skłania nas do poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie prezentowania wydarzeń kulturalnych naszym odbiorcom i podobnie jak wiele podmiotów działających w obszarze kultury wykorzystujemy w tym celu Internet, organizując chociażby e-zwiedzania po naszym obiekcie.

Z innych projektów możemy wymienić: techniczną realizację projektu Zaśpiewaj hymn z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, którego emisja odbyła się w Internecie 3 maja 2020 r. Staramy się o dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na projekt muzyczny z wykorzystaniem kamery 360°.

W ramach Kulturalnego Lata planujemy współpracę z miejskimi instytucjami kultury w zakresie obsługi technicznej (oświetleniowej, nagłośnieniowej) planowanych imprez. Wspólnie z agencją Art4media uruchamiamy na Jordankach profesjonalne studio telewizyjne, w którym będzie możliwe realizowanie różnego rodzaju przedsięwzięć – w tym profesjonalnych telekonferencji, programów muzycznych, nagrań audio-wideo. Studio będzie odpłatnie wynajmowane.

Ponadto planujemy własne wydarzenia kulturalne on-line. Pracujemy nad projektem ogólnodostępnego cyklu monodramów w wykonaniu znanych polskich aktorów oraz nad projektem oferty koncertów firmowych z udziałem muzycznych gwiazd.

Przy okazji przypominam i zapraszam do korzystania z naszego całodobowego parkingu podziemnego - informuje Karolina Wojciechowska z CKK Jordanki.

Warto dodać, że swoje drzwi dla zwiedzających otworzy 18 maja Dwór Artusa. Z kolei Młyn Wiedzy będzie nadal nieczynny dla zwiedzających.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

JoJo

1 1

Piękny nowoczesny parking widzę w centrum .I WRESZCIE SIE NA COS PRZDA ,csw gdzie przebywaja zboczeńcy rozgonić.I PODDAĆ LECZENIU . 15:44, 08.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cccc

3 0

ciekawe ile osób ogląda te imprezy? 15:46, 08.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BUHAHABUHAHA

2 1

PSEUDO KULTURA TFU LIBERALNA ODCHODZI W PRZESZŁOŚĆ. 15:50, 08.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytekpytek

1 1

Co ta za paskudne kloce na fotkach? 17:34, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA