Koronawirus wywrócił życie społeczne i kulturalne w całym kraju i Toruniu. Z dnia na dzień odwołano wszystkie imprezy, zamknięto instytucje kultury.
Mimo, że powoli wszystko wraca do życia, to jednak nie w taki sposób jak było to dawniej. Muzea działają w ogroniczonym zakresie, niektóre instytucje zdecydowały, że nadal będą zamknięte. Nadal nie odbywają się koncerty i spektakle w tradycyjnej formie.
Sprawdziliśmy jak w tej sytuacji radzi sobie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Do tej pory odbywało się tutaj mnóstwo imprez: konferencji, spektakli i koncertów.
- Bez wątpienia epidemia koronawirusa uderzyła w naszą branżę, podobnie jak i w wiele innych. Obowiązujący naszą spółkę zakaz organizacji imprez niewątpliwie wiąże się ze znaczącymi stratami, jakie ponosimy. We współpracy z agencjami eventowymi, impresariatami szukamy nowych terminów na przełożone trasy koncertowe.
Aktualne informacje o nowych datach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Wznowienie naszej działalności uzależnione jest od decyzji rządowych.
Niewątpliwie, czas pandemii skłania nas do poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie prezentowania wydarzeń kulturalnych naszym odbiorcom i podobnie jak wiele podmiotów działających w obszarze kultury wykorzystujemy w tym celu Internet, organizując chociażby e-zwiedzania po naszym obiekcie.
Z innych projektów możemy wymienić: techniczną realizację projektu Zaśpiewaj hymn z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, którego emisja odbyła się w Internecie 3 maja 2020 r. Staramy się o dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na projekt muzyczny z wykorzystaniem kamery 360°.
W ramach Kulturalnego Lata planujemy współpracę z miejskimi instytucjami kultury w zakresie obsługi technicznej (oświetleniowej, nagłośnieniowej) planowanych imprez. Wspólnie z agencją Art4media uruchamiamy na Jordankach profesjonalne studio telewizyjne, w którym będzie możliwe realizowanie różnego rodzaju przedsięwzięć – w tym profesjonalnych telekonferencji, programów muzycznych, nagrań audio-wideo. Studio będzie odpłatnie wynajmowane.
Ponadto planujemy własne wydarzenia kulturalne on-line. Pracujemy nad projektem ogólnodostępnego cyklu monodramów w wykonaniu znanych polskich aktorów oraz nad projektem oferty koncertów firmowych z udziałem muzycznych gwiazd.
Przy okazji przypominam i zapraszam do korzystania z naszego całodobowego parkingu podziemnego - informuje Karolina Wojciechowska z CKK Jordanki.
Warto dodać, że swoje drzwi dla zwiedzających otworzy 18 maja Dwór Artusa. Z kolei Młyn Wiedzy będzie nadal nieczynny dla zwiedzających.
Jo15:44, 08.05.2020
Piękny nowoczesny parking widzę w centrum .I WRESZCIE SIE NA COS PRZDA ,csw gdzie przebywaja zboczeńcy rozgonić.I PODDAĆ LECZENIU .
cc15:46, 08.05.2020
ciekawe ile osób ogląda te imprezy?
BUHAHA15:50, 08.05.2020
PSEUDO KULTURA TFU LIBERALNA ODCHODZI W PRZESZŁOŚĆ.
pytek17:34, 09.05.2020
Co ta za paskudne kloce na fotkach?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18