Zamknij

Toruń: Młyn Wiedzy z ofertą na ferie i drugie półrocze roku szkolnego

11:34, 02.12.2019 | .
Skomentuj
Foto. Archiwum
REKLAMA

Toruń: Młyn Wiedzy z ofertą na ferie i drugie półrocze roku szkolnego

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do spędzenia ferii zimowych na specjalnie przygotowanych zajęciach oraz interaktywnych wystawach. Znana jest także oferta na drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020. 

W okresie ferii zimowych (28.01.-9.02.2020) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do zwiedzania interaktywnych wystaw, ekspozycji "Ścieżki dorastania" w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz do udziału w warsztatach. Zajęcia będą odbywały się od wtorku do niedzieli. We wtorki będzie można dowiedzieć się jak rozpoznać ptaki po sylwetce czy śpiewie. - Uczestnicy zajęć poznają między innymi zwyczaje, potrzeby siedliskowe i pokarmowe ptaków - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. - Wspólnie z uczestnikami wykonamy kolorowe zawieszki wybranych gatunków, które, w trakcie nadchodzącej wiosny, mogą posłużyć jako klucze do poszukiwania i obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku - dodaje. 

W środę będą odbywały się zajęcia poświęcone historii fotografii. Czwartki będą poświęcone historii animacji. - Zastanowimy się jaką kolejność powinna mieć filmowa opowieść. Każdy zamieni się w twórcę, stworzy film i zmierzy się z konstrukcją własnego zeotropu - wyjaśnia Marcin Centkowski. W piątki uczestnicy dowiedzą się "jak ogarnąć rok, aby nie gonić go co krok". W sobotę podczas zajęć poświęconych statkom kosmicznym będzie można dowiedzieć się m.in. jakie trudności muszą przezwyciężyć naukowcy planujący misje na inne planety. Uczestnicy zaprojektują i wykonają własny model statku kosmicznego. - Nasz kosmodrom czeka na wszystkich chętnych, chcących przeżyć kosmiczną przygodę - zachęca rzecznik centrum nauki. W niedziele będzie można zaprosić pszczoły do ogrodu. Poza praktyczną wiedzą dotyczącą pszczół, będzie można własnoręcznie wykonać mini hotel, który wiosną zachęci je do zamieszkania w ogrodzie lub balkonie. A to pozwoli na przyglądanie się z bliska życiu zapylaczy. 

W trakcie ferii zwiedzanie ekspozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00 (bez tur zwiedzania). W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Wystawę "Ścieżki dorastania" od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00. Warsztaty będą odbywały się w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. 

Oferta na 2. półrocze roku szkolnego

Od 11 lutego 2020 roku w CNMW będzie realizowana oferta na drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020. Toruńskie centrum nauki zaprasza do zwiedzania interaktywnych wystaw, zwiedzania z przewodnikiem, udziału w warsztatach oraz zajęciach w specjalistycznych pracowniach. 

Dla przedszkolaków przygotowano zajęcia w pracowni kreatywnej "przeBUDOWA". We wtorki poznają polskie stolice oraz odkryją ich tajemnice. - Dzieci wysłuchają legend, które przybliżą im historyczne stolice Polski - wyjaśnia Marcin Centkowski. Ze specjalnych klocków stworzą charakterystyczne dla Gniezna, Krakowa i Warszawy budowle. W środy przedszkolaki odkryją 7 cudów świata, w czwartki poznają planety Układu Słonecznego, a w piątki zamienią się w naukowców i przeprowadzą doświadczenia przyrodnicze. 

Dla uczniów kl. 1-5 szkoły podstawowej przygotoawano trzy tematy warsztatów. We wtorki Młyn Wiedzy zaprasza do przeprowadzenia wywodów na temat wody. - Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wykonać kilka wodnych doświadczeń, pozwalających lepiej zrozumieć jej naturę, a także zapoznać się z fauną i florą wodnych ekosystemów - mówi Marcin Centkowski. W środy Młyn Wiedzy zaprasza do pracowni eksperymentów: "Samodzielne wykonywanie doświadczeń to nie tylko świetna zabawa, ale okazja do zdobywania i odkrywania w sobie pasji. Dzięki eksperymentom naukowym dzieci dostrzegają większy sens uczenia się. Warsztat rozwija umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Zarazimy uczestników pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia" - zachęcają w Młynie. W czwartki będzie można rzucić okiem...na oko. Uczestnicy dowiedzą się  jak działa soczewka oraz dlaczego jesteśmy w stanie dostrzec aż tyle kolorów i ich odcieni. Poznają też wiele ciekawostek ze świata zwierząt dotyczących niezwykłych oczu i sposobów widzenia. 

W pracowni fizycznej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą odbywały się "Zabawy z ciśnieniem" i zajęcia "Fizyka w balonie". Pierwsze z nich są adresowane do uczniów kl. 6-8 szkoły podstawowej. Uczestnicy wykonają szereg prostych pomiarów umożliwiających wyjaśnienie rezultatów prowadzonych doświadczeń i zapoznających z obsługą podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w pracowni fizycznej. "Fizyka w balonie" - to temat zajęć skierowanych do uczniów kl. 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Będzie można m.in. sprawdzić doświadczalnie jak duże jest ciśnienie powietrza zamkniętego w balonie. 

W pracowni biologicznej przygotowano zajęcia "Walka o przetrwanie" oraz "Osmoza bez tajemnic". Pierwszy temat jest adresowany do uczniów kl. 5-8 szkoły podstawowej. Na warsztacie zostaną zaprezentowane różnorodne przykłady adaptacji roślin do zmiennych warunków środowiska, np. ubogich w związki azotowe, suchych czy obfitujących w wodę. "Osmoza bez tajemnic" to zajęcia dedykowane uczniom kl. 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz