Zamknij

Toruń: wystawy, koncerty i spektakle. Ruszył Artus Festival!

09:49, 09.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Dwór Artusa
REKLAMA

Toruń: wystawy, koncerty i spektakle. Ruszył Artus Festival!

Chyba nikt w Toruniu nie wyobraża już sobie jesieni bez kulturalnych atrakcji przygotowanych w ramach Artus Festivalu. Co roku ta toruńska instytucja, zaprasza wszystkich spragnionych kultury na wydarzenia, obok których nie można przejść obojętnym. Nie inaczej będzie w tym roku. Koncerty, wystawa, spotkania autorskie, spektakl, a nawet warsztaty. To wszystko czeka na Was rozświetlając złotą toruńską jesień.

Wszystko rozpoczęło się  8 października, jak zawsze od wystawy. Ale tym razem po raz pierwszy jest to ekspozycja połączona z rozstrzygnięciem konkursu na najlepszą fotografię prasową wykonaną w ciągu ostatnich dwóch lat w województwie kujawsko-pomorskim. Wystawa skupia jak w soczewce najważniejsze wydarzenia, jakimi żyliśmy w regionie w ostatnim czasie. Grand Prix zdobyło zdjęcie Krzysztofa Wesołowskiego z kategorii „Kultura i Sztuka”. Zdjęcie ma też wymiar symboliczny, bo przedstawia wybitnego operatora Vitorio Storaro, który gościł na festiwalu Camerimage – festiwalu, który w tym roku powrócił do Torunia. Wystawa prezentowana będzie do 29 października w galerii Artus, a przez ostatnie 4 dni nagrodzone zdjęcia będzie można oglądać także na planszach przed Dworem Artusa.

Artus Festival to w dużej mierze koncerty. A te w tym roku zapowiadają się iście gwiazdorsko. Bez wątpienia największym wydarzeniem będzie występ BASI – królowej smooth jazzu. Rozpoznawalna na całym świecie artystka promować będzie w Toruniu swój ostatni album Butterflies, ale największych hitów z Cruisng for Bruisng na czele również nie zabraknie. Wydarzenie już teraz elektryzuje fanów dobrej muzyki w całej Polsce, dlatego warto zaopatrzyć się w bilety póki jeszcze są. Ale to nie wszystko co przygotowano. Dla kochających klasykę wystąpi Aleksander Dębicz, który na nowo zinterpretuje twórczość Bacha, miłośników jazzu zaskoczy Wojtek Mazolewski Quintet i zespół Mitch&Mitch, zwolenników poezji śpiewanej rozbawi Piotr Bukartyk. Dla tych, którzy kochają alternatywę przygotowano  weekend show-casów, koncert Sorry Boys i Agaty Karczewskiej, a przede wszystkim występ islandzkiej wokalistki Sóley. Ta niezwykle popularna w całej Europie artystka po raz pierwszy wystąpi w Toruniu, prezentując swoją przepojoną eteryczną nostalgią muzykę.

Będą też spotkania autorskie. Na torunian i gości czekają m.in. popularny aktor: Jacek Braciak oraz dziennikarz Tomasz Sekielski i artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz